Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym - Li Qian w ćwierćfinale

Li Qian pokonała Rumunkę Danielę Dodean 4:1 (11:5, 13:11, 11:8, 9:11, 11:9) i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy tenisistek stołowych w Gdańsku i Sopocie.

Mimo przeziębienia i bolącej nogi Li Qian zrewanżowała się blondwłosej Dodean za trzy wcześniejsze porażki. Zaraz po ostatniej akcji, z szalikiem na szyi i chusteczką przy nosie, udała się na masaże.

"Jestem dla niej pełen podziwu, bo kapitalnie wytrzymała pięć setów, nie dała się ustawić Dodean, jak to było w ostatnich meczach. Mała musiała sporo atakować, nawet na granicy ryzyka, bowiem gdyby grała bardziej pasywnie, miałaby większe kłopoty" - powiedział trener polskiej zawodniczki Zbigniew Nęcek.

Po pierwszej zwycięskiej pierwszej partii, w drugiej Li Qian obroniła dwa setbole i wygrała 13:11. W trzecim, przy stanie 6:3, popisała się znakomitym refleksem odbijając piłkę, która spadła na kant stołu, a za chwilę sama skutecznie zaatakowała. To wyraźnie wybiło z rytmu Dodean, chociaż Rumunka przy 5:10 jeszcze raz zagrała po kancie, a po czasie na żądanie dla reprezentantki Polski, dalej punktowała. Dopiero przy 10:8 Li Qian zakończyła seta.

Reklama

Prowadząc 9:5 w czwartym secie zawodniczkę KTS Zamek-OWG Tarnobrzeg dzieliły tylko dwa punkty od ćwierćfinału. Tymczasem Dodean wzniosła się na wyżyny i triumfowała w kolejnych sześciu akcjach, pokazując ping-pong na znakomitym poziomie.

Sytuacja powtórzyła się w ostatniej partii. Li Qian wygrywała 10:5, a wtedy przeciwniczka zdobyła cztery punkty i dopiero gdy emocje sięgnęły zenitu minimalnie się pomyliła.

"Miałam w tych zawodach pecha, bo co runda, to trafiałam na defensorki" - przyznała Dodean, która rundę wcześniej wyeliminowała ukraińską obrończynię Gannę Gaponową.

W meczu, którego stawką będzie awans do strefy medalowej, reprezentantka Polski spotka się w sobotę z grającą w barwach Niemiec Zhenqi Barthel. Li Qian jeszcze nigdy z nią nie przegrała.

"Rywalizują ze sobą od pięciu lat, ale poprzednio chyba w 2009 roku. Od tego czasu Zhenqi poprawiła się w grze z defensorkami, bo na co dzień trenuje z Irene Ivancan. Szanse na zwycięstwo są, zwłaszcza jeśli utrzyma piątkową dyspozycję, ale nie zapominajmy, że +Mała+ jest tylko człowiekiem, zawodniczką małego wzrostu, która musi mnóstwo sił włożyć w każdą akcję" - przyznał Nęcek.

Li Qian zadebiutowała w biało-czerwonych barwach w ME w 2008 roku, ale jeszcze ani razu nie przebiła się do 1/4 finału.

Wynik 1/8 finału:

Li Qian (Polska) - Daniela Dodean (Rumunia) 4:1 (11:5, 13:11, 11:8, 9:11, 11:9)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje