Reklama

Reklama

ME w szermierce - polskie florecistki nie zdobędą medalu

Polskie florecistki przegrały w ćwierćfinale z Niemkami 39:43 i powalczą o piąte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Tbilisi.

"Biało-czerwone", w składzie: Julia Walczyk, Hanna Łyczbińska (obie KU AZS-UAM Poznań), Marta Łyczbińska i Martyna Jelińska (obie TKS-T Budowlani Toruń), z wyżej notowanymi Niemkami toczyły bardzo wyrównany pojedynek. Często na tablicy wyników widniał remis. Polkom udało się odskoczyć na 36:31, ale końcówka należała zdecydowanie do rywalek.

Ponieważ do zawodów zgłosiło się tylko siedem zespołów, podopieczne trenera Pawła Kantorskiego powalczą o piątą lokatę, a rywala wyłoni pojedynek Francuzek ze Szwedkami.

W półfinałach broniące tytułu sprzed roku z Torunia Rosjanki zmierzą się z Węgierkami, a Niemki spotkają się z Włoszkami.

Reklama

W piątek w stolicy Gruzji rywalizują także drużyny szpadzistów. Biało-czerwoni powalczą o dziewiątą pozycję, co oznacza, że po pięciu dniach imprezy polscy szermierze pozostaną bez medalu. W sobotę - na zakończeniu zawodów - rozegraną zostaną drużynowe turnieje szpadzistek i szablistów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne