Reklama

Reklama

ME w szachach: Sutowski liderem

Reprezentant Izraela Emil Sutowski z dorobkiem pięciu punktów w pięciu rundach prowadzi samodzielnie w klasyfikacji 9. szachowych mistrzostw Europy, które odbywają się w Płowdiw.

O punkt mniej ma najlepszy z Polaków Bartłomiej Macieja (KS Polonia Warszawa) zajmujący trzynastą lokatę.

W gronie kobiet na czele są Litwinka Viktorija Cmilyte i Rosjanka Jekaterina Kowalewska (Rosja). Obie mają po 4,5 pkt. Najlepsza z Polek - Jolanta Zawadzka (KS Polonia Wrocław) - jest na 32. miejscu mając 3,5 pkt. Tyle samo zgromadziła 33. Iweta Rajlich (KS Polonia Wrocław).

Wyniki piątej rundy:

kobiety

Iweta Rajlich (KS Polonia Wrocław) - Trang Thanh Hoang (Węgry) remis

Monika Soćko (KS Polonia Warszawa) - Julia Diemina (Rosja) remis

Reklama

Jekaterina Akatowa (Rosja) - Jolanta Zawadzka (KS Polonia Wrocław) 0:1

Joanna Worek (JKSz MCKiS Jaworzno) - Sophie Milliet (Francja) 0:1

Joanna Majdan (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) - Maria Butuc (Rosja) remis

Joanna Dworakowska (Wasko HetMaN Szopienice Katowice) - Jekaterina Atalik (Turcja) 0:1

Po 5 rundach:

1. Viktorija Cmilyte (Litwa) 4,5 pkt

2. Jekaterina Kowalewska (Rosja) 4,5

3. Corina-Isabela Peptan (Rumunia) 4

..

32. Jolanta Zawadzka 3,5

33. Iweta Rajlich 3,5

51. Monika Soćko 3

61. Joanna Majdan 3

85. Joanna Dworakowska 2,5

98. Joanna Worek 2

mężczyźni

Zahar Jefimienko (Ukraina) - Bartłomiej Macieja (KS Polonia Warszawa) remis

Paweł Tregubow (Rosja) - Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) 1:0

Tomasz Markowski (KSz Odrodzenie Kożuchów) - Walentyn Jotow (Bułgaria) 0:1

Dariusz Świercz (KS Polonia Wrocław) - Robert Zelcic (Chorwacja) 1:0

Anton Szomojew (Rosja) - Bartosz Soćko (KS Polonia Warszawa) 0:1

Kaido Kulaots (Estonia) - Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn) remis

Robert Kempiński (KS Polonia Warszawa) - Athanasios Mastrovasilis (Grecja) 1:0

Mateusz Bartel (KS Polonia Wrocław) - Ante Brkic (Chorwacja) remis

Andriej Wołokityn (Ukraina) - Michał Luch (KS Polonia Wrocław) 1:0

Giorgi Margwelaszwili (Gruzja) - Kamil Mitoń (Wasko HetMaN Szopienice Katowice) remis

Rafał Lubczyński (KS Polonia Wrocław) - Wiorel Jordaczesku (Mołdawia) remis

Iweri Chigladze (Gruzja) - Aleksander Miśta (MLKS Ostródzianka Ostróda) 0:1

Bartłomiej Heberla (Wasko HetMaN Szopienice Katowice) - Bach Victor Vehi (Hiszpania) remis

Po 5 rundach:

1. Emil Sutowski (Izrael) 5 pkt

2. Rauf Mamiedow (Azerbejdżan) 4,5

3. Jan Werle (Holandia) 4,5

...

13. Bartłomiej Macieja 4

18. Dariusz Świercz 4

47. Robert Kempiński 3,5

65. Bartosz Soćko 3,5

87. Marcin Dziuba 3

89. Tomasz Markowski 3

106. Radosław Wojtaszek 3

115. Mateusz Bartel 3

Dowiedz się więcej na temat: Katowice | robert | Emil | Hetman | Warszawa | Polonia Warszawa | Wrocław | remis | polonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje