​ME w strzelectwie. Polki ósme w skeecie drużynowym

Drużyna Polek uplasowała się w chorwackim Osijeku na ósmym miejscu w skeecie w strzeleckich mistrzostwach Europy.

W drużynie wystąpiły: Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa), Natalia Szamrej (Diana Poznań) oraz Agnieszka Sieracka (Śląsk Wrocław). W finale Niemki zwyciężyły Włoszki 6:4. W meczu o brązowy medal Rosjanki pokonały Czeszki 7:3.

Włoszki strzelające w składzie: Chiara Cainero, Diana Bacosi i Martina Bartolomei wynikiem 497 pkt ustanowiły rekord Europy.

W rywalizacji mężczyzn w karabinie na 50 metrów z trzech postaw najlepiej z trójki biało-czerwonych spisał się Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), plasując się w stawce 65 zawodników na jedenastym miejscu. Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) był 52., a Rafał Łukaszyk (Zawisza Bydgoszcz) 60.

Jeden medal Polaków w Osijeku

"Biało-Czerwoni" wywalczyli dotąd w Osijeku jeden medal. Mistrzynią Europy w pistolecie na 10 m juniorek została Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław).