​ME w strzelectwie. Aleksandra Jarmolińska 14. w skeecie w Osijeku

Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa) zajęła w chorwackim Osijeku 14.lokatę w skeecie w strzeleckich mistrzostwach Europy seniorów. Natalia Szamrej (Diana Poznań) była 27., a Agnieszka Sieracka (Śląsk Wrocław) 37. Rywalizowały 44 zawodniczki.

Mistrzynią Europy została Chiara Caminero (Włochy), pokonując w finale Zilię Batyrszynę (Rosja) 50:48. W meczu o brąz Amber Hill (W. Brytania) zwycięzyła Nadine Messerschmidt (Niemcy) 38:31.

W skeecie seniorów Jakub Werys (Zawisza Bydgoszcz) uplasował się na 18. miejscu.

Jak dotąd reprezentacja Polski może poszczycić się jednym medalem, za to złotym. Mistrzynią Europu w pistolecie na 10 m juniorek została Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław).

Blisko zdobycia brązowego medalu były we wtorek w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 m Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia), Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań). Polki przegrały mecz o to trofeum z Serbkami 6:16.