Reklama

Reklama

​ME w klasie Finn. Kula 15. Po pierwszym dniu regat w Vilamourze

Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zajmuje 15. miejsce po pierwszym dniu odbywających się w Vilamourze mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn. W Portugalii w stawce 49 żeglarzy z 30 krajów pierwszy jest broniący tytułu Węgier Zsombor Berecz.

Kula pływał w poniedziałek stabilnie, ale dość daleko od czołówki - dziewięciokrotny mistrz Polski był 19. i 17., co w klasyfikacji generalnej dało mu 15. lokatę.

Zdecydowanie gorzej pierwszego dnia regat radził sobie drugi biorący udział w mistrzostwach Polak Łukasz Lesiński. Reprezentant YK Stal Gdynia dopłynął na metę na 32. i 39. pozycji i plasuje się na 40. miejscu.

Prowadzi Berecz, który finiszował na czwartej i piątej pozycji. W zeszłym roku w Gdyni 35-letni doświadczony Węgier, wicemistrz Starego Kontynentu z 2016 i 2019 roku, nie wygrał żadnego wyścigu (tylko raz był drugi), ale i tak stanął na najwyższym stopniu podium.

Reklama

Drugi jest Kanadyjczyk Thomas Ramshaw, który nie będzie uwzględniony w klasyfikacji ME, natomiast z europejskich zawodników na kolejnych miejscach notowani są Brytyjczyk Henry Wetherell i trzeci w ubiegłorocznym czempionacie Hiszpan Joan Cardona Mendez.

Dopiero 18. lokatę zajmuje niezwykle utytułowany triumfator igrzysk z 2016 roku z Rio de Janeiro, czterokrotny mistrz świata i trzykrotny Europy Giles Scott. Niespełna 34-letni Brytyjczyk wywalczył w zeszłym roku w Gdyni srebrny medal.

Zawody zakończą się w piątek, a w planie jest 10 wyścigów - po dwa każdego dnia.

md/ co/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL