ME w kajakarstwie górskim - Kudejova i Savszek złotymi medalistami, Sztuba 8.

Czeszka Katerina Kudejova zwyciężyła w K1, a Słoweniec Benjamin Savszek triumfował w C1 w niedzielnych konkurencjach indywidualnych mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim w Pradze. Ósme miejsce zajął Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków).

W sobotę Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) zdobył brązowy medal w K1. Wygrał Czech Jirzi Prskavec, a drugi był Słoweniec Peter Kauzer. Z kolei w C1 na czwartej pozycji uplasowała się Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz). Najlepsza okazała się zawodniczka gospodarzy Gabriela Satkova.

W niedzielę Kudejova, mistrzyni świata z 2015 roku, wyprzedziła Francuzkę Camille Prigent oraz swoją rodaczkę Amalie Hilgertovą.

Wszystkie Polki odpadły w półfinale, a najbliżej awansu do 10-osobowego finału była Zwolińska, która zajęła 11. lokatę. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) była 13., a Dominika Brzeska (KS Start Nowy Sącz) 19.

Wśród mężczyzn złoto wywalczył Savszek, a srebro i brąz Czesi Lukas Rohan i Vaclav Chaloupka.

Sztuba był ósmy, Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) - podobnie jak Zwolińska - zakończył zawody na 11. pozycji. Z kolei Szymon Zawadzki (LKK Drzewica) zajął 23. miejsce.

W niedzielę na torze slalomowym w czeskiej stolicy odbędzie się jeszcze rywalizacja drużynowa.