Reklama

Reklama

ME w judo - zwycięstwo Draksica w debiucie w kat. 73 kg

Słoweński judoka Rok Draksic w debiucie w kategorii 73 kg zdobył złoty medal mistrzostw Europy. Wcześniej odnosił mniejsze sukcesy w wadze do 66 kg. W piątkowym finale wygrał w Budapeszcie przez yuko z Gruzinem Nugzarim Tatałaszwilim.

W 2010 i 2012 roku Draksic zdobywał brązowe medale ME; rok temu w ćwierćfinale przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Tomaszem Kowalskim. Z kolei jednym z ważniejszych osiągnięć Tatałaszwilego było zwycięstwo na początku marca w turnieju European Open w Warszawie.

W wadze do 81 kg wielką niespodziankę sprawił Tomislav Marijanovic, jedyny reprezentant Chorwacji, który przyjechał do sąsiednich Węgier. W sierpniu skończy 32 lata, ale do tej pory nie odnosił sukcesów, najlepszym wynikiem było piąte miejsce ME 2011 i siódme MŚ 2007. A teraz dotarł aż do finału, w którym uległ Gruzinowi Awtandilowi Czrikiszwilemu.

Reklama

Wśród kobiet po złote medale w drugim dniu zawodów sięgnęły Francuzka Clarisse Agbegnenou (63 kg) i Holenderka Kim Polling (70 kg). Pierwszy tytuł w ME, ale wśród kadetek, Agbegnenou zdobyła w 2008 roku w Sarajewie. W finale kat. 57 pokonała wtedy reprezentantkę Polski Halimę Mohamed-Seghir.

Wszyscy Polacy znów odpadli w eliminacjach. Najbliższy awansu do ćwierćfinału był debiutujący Damian Szwarnowiecki (73 kg). 19-letni wrocławianin po zwycięstwach nad Serbem Ljubisą Kovacevicem i Niemcem japońskiego pochodzenia Soshinem Katsumim (srebrny medalista ME U-23 z 2010 roku), przegrał przez yuko z wicemistrzem kontynentu sprzed dwóch lat Rosjaninem Muratem Kodzokowem.

Medaliści 2. dnia ME w judo:

kobiety:

63 kg:

finał Clarisse Agbegnenou (Francja) - Marta Łabazina (Rosja) ippon

brązowe medale: Yarden Gerbi (Izrael) i Tina Trstenjak (Słowenia)

70 kg:

finał Kim Polling (Holandia) - Linda Bolder (Holandia) yuko

brązowe medale: Laura Vargas-Koch (Niemcy) i Bernadette Graf (Austria)

...

Karolina Tałach (Polska) odpadła w eliminacjach

mężczyźni:

73 kg:

finał Rok Draksic (Słowenia) - Nugzari Tatałaszwili (Gruzja) yuko

brązowe medale: Pierre Duprat (Francja) i Zebeda Rechwiaszwili (Gruzja)

...

Piotr Kurkiewicz i Damian Szwaranowiecki (obaj Polska) odpadli w eliminacjach


81 kg:

finał Awtandil Czrikiszwili (Gruzja) - Tomislav Marijanovic (Chorwacja) kary

brązowe medale: Joachim Bottieau (Belgia) i Loic Pietri (Francja)

...

Łukasz Błach (Polska) odpadł w eliminacjach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama