Reklama

Reklama

ME hokeistek na trawie 2. dywizji - Polska - Włochy 0-1

Polskie hokeistki na trawie przegrały z Włoszkami 0-1 (0-0) w pierwszym meczu mistrzostw Europy drugiej dywizji, które w poniedziałek zaczęły się we francuskim Cambrai. Kolejnym rywalem podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego będą Austriaczki.

Nieudanie rozpoczęły się dla "Biało-czerwonych" mistrzostwach Europy drugiej dywizji. Polki musiały uznać wyższość Włoszek, które dwa lata temu występowały jeszcze w pierwszej dywizji.

Jedyną bramkę zdobyła Agata Wybieralska, była reprezentantka Polski. Córka byłego selekcjonera reprezentacji - Jerzego Wybieralskiego od blisko 10 lat mieszka w Turynie i posiada podwójne obywatelstwo. Od wielu lat broni też barw włoskiej drużyny narodowej.

We wtorek Polki występujące w grupie B, zmierzą się z Austrią, a w czwartek z Rosją. W grupie A rywalizują Francja, Ukraina, Azerbejdżan i Litwa. Po dwie najlepsze drużyny z obu grup awansują do półfinałów, a pozostała czwórka walczyć będzie o lokaty 5-8. Finaliści mistrzostw mają zagwarantowany awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Reklama

Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Polska - Włochy 0-1 (0-0)

Bramka: Agata Wybieralska (39-kr. róg).

Polska: Dominika Nowicka - Małgorzata Sztybrych, Marlena Rybacha, Paulina Okaj, Joanna Hawrot, Magdalena Zagajska, Martina Gabara, Joanna Wieloch, Oriana Walasek, Natalia Wiśniewska, Aleksandra Bugała; na zmiany: Joanna Wittke, Katarzyna Kraińska, Paula Sławińska, Patrycja Hyła, Amelia Katerla, Paulina Polewczak.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje