Reklama

Reklama

ME hokeistek na trawie 2. dywizji - Polki w półfinale

Polskie hokeistki na trawie przegrały we francuskim Cambrai z Rosją 1-2 (1-0) w swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy drugiej dywizji. Mimo porażki, Polki awansowały do półfinału turnieju.

Trener polskiego zespołu Krzysztof Rachwalski przyznał, że spotkanie z Rosjankami było najsłabszym występem jego podopiecznych w turnieju.

- W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę, słabo zagraliśmy też w defensywie. Porównując to spotkanie do meczu z Austrią (wygranym przez Polskę 5-0 - red.), to wyglądało, jakby na boisku był zupełnie inny zespół. Widocznie taki jeden mecz w turnieju musi się zdarzyć - powiedział szkoleniowiec.

Jak dodał, najważniejsze, że jego podopieczne są już w półfinale.

- Z jednej strony trzeba mieć trochę szczęścia, żeby z trzema punktami awansować do półfinału. Z drugiej świadczy to o tym, jak bardzo wyrównana była nasza grupa. Włoszki swoje mecze też nie wygrywały przekonywająco - podkreślił.

Reklama

O finał Polki w sobotę zmierzą się ze zwycięzcą grupy A - rywalizacja w niej zakończy się w czwartek wieczorem. Jeśli wygrają półfinał, po raz w pierwszy w historii awansują do pierwszej dywizji europejskiej, czyli grona ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Polska - Rosja 1-2 (1-0)

Bramki: dla Polski - Marlena Rybacha (9-kr. róg); dla Rosji - Marina Fedorowa - dwie (43, 57).

Polska: Dominika Nowicka - Małgorzata Sztybrych, Marlena Rybacha, Paulina Okaj, Amelia Katerla, Joanna Hawrot, Joanna Wieloch, Oriana Walasek, Magdalena Zagajska, Natalia Wiśniewska, Aleksandra Bugała; na zmiany: Martina Gabara, Joanna Wittke, Katarzyna Krasińska, Paulina Polewczak, Paula Sławińska.

Wyniki grupy B:

Włochy - Austria 2-1 (0-1)

Polska - Rosja 1-2 (1-0)

tabela

1. Włochy    3  9  5-1

2. Polska    3  3  6-3

3. Rosja     3  3  4-6

4. Austria   3  3  4-9

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje