Reklama

Reklama

Mazzanti wygrał, upadek Cooke'a

Paolo Bettini (Quick Step) był najszybszy na finiszu czwartego etapu, prowadzącego z Giffon Valle Piana do Frosinone, 88. wyścigu Giro d'Italia, ale sędziowie zwycięzcą ogłosili drugiego na mecie Lukę Mazzantiego (Ceramiche Panaria).

Lider walcząc o wygraną na ostatnich metrach zajechał drogę Badenowi Cooke'owi (Francaise des Jeux), co spowodowało upadek Australijczyka i sędziowie po kilkominutowej dyskusji postanowili przesunąć Włocha na czwarte miejsce.

Po finiszu Bettini chciał przeprosić Cooke'a, ale Australijczyk nie chciał słuchać żadnych tłumaczeń rywala. Włoch, gdy dowiedział się, że nie będzie zwycięzcą etapu, aż 40 minut zwlekał z wyjściem na ceremonię wręczenie różowej koszulki lidera, którym pozostał.

- Zacząłem sprint 300 metrów przed metą, tak jak to robi większość kolarzy. Nie zwracałem uwagi, co się dzieje za moimi plecami - powiedział po etapie Bettini.

Reklama

- Jeżeli sędziowie uważają, że był on nielegalny, to jestem przygotowany, aby wycofać się z tego wyścigu - zagroził Włoch.

Kolarze na trasie czwartego etapu mijali miasto Neapol. Nie było wzniesień, teren był równy, więc w peletonie od razu pojawiło się porównanie "płaski jak neapolitańska pizza".

Bettini różową koszulkę lidera założył po trzecim etapie, który ukończył na szóstym miejscu. W Frosinone chciał umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, ale mimo że został pozbawiony zwycięstwa, nie stracił pierwszej pozycji w całym wyścigu. 13 sekund traci do niego jego rodak Danilo di Luca.

Dwaj Polacy Dariusz Baranowski i Sylwester Szmyd przejechali metę w drugiej grupce kolarzy, tracąc do zwycięzcy 43 sekundy. W klasyfikacji generalnej pierwszy z nich jest na 41. miejscu, drugi klasyfikowany jest poza czołową setką.

Wyniki czwartego etapu, Giffoni Valle Piana - Frosinone (211 km):

 1. Luca Mazzanti (Włochy/Panaria)   5:10.09
 2. Dario Cioni (Włochy)        
 3. Michele Scarponi (Włochy)      
 4. Paolo Bettini (Włochy) wszyscy ten sam czas     
 5. Mirko Celestino (Włochy)      strata 2 s
 6. Filippo Pozzato (Włochy)         4
 7. Erik Zabel (Niemcy)            
 8. Danilo Di Luca (Włochy)           
 9. Robbie McEwen (Australia)     
 10. Cristian Moreni (Włochy)    ten sam czas
 ..
 58. Dariusz Baranowski (Polska/Liberty)   43
 75. Sylwester Szmyd (Polska/Lampre-Caffita)

klasyfikacja generalna:

 1. Bettini              20.19.44
 2. Di Luca              strata 13 s
 3. Mazzanti                 16
 4. Cioni                  19
 5. Damiano Cunego (Włochy)         21
 6. Stefano Garzelli (Włochy)        27
 7. Scarponi                 32
 8. Mauricio Ardila (Kolumbia)        36
 9. Celestino                37
 10. Gilberto Simoni (Włochy)    ten sam czas
 ..
 41. Baranowski               1.39   
109. Szmyd                 7.28
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy