Reklama

Reklama

Materazzi znieważył "Zizou" i jego siostrę

Marco Materazzi dwukrotnie nazwał siostrę "Zizou" prostytutką i śmiał się z algierskiego pochodzenia Zidane'a, nazywając go "brudnym terrorystą" - donosi brazylijska telewizja "O'Globo", która dokonała szczegółowej analizy zapisu video wydarzeń ze 110. minuty finałowego meczu mundialu.

To właśnie wtedy Zinedine Zidane, rozgrywający ostatni mecz w swojej zawodowej karierze, uderzył mocno głową w klatkę piersiową włoskiego obrońcy, za co Horacio Elizondo pokazał pomocnikowi reprezentacji Francji czerwoną kartkę.

Reklama

Argentyński arbiter incydentu nie widział, a decyzję o usunięciu "Zizou" podjął po konsultacji z innym sędzią.

Z kolei agent byłego gwiazdora Juventusu i Realu, Alain Migliaccio potwierdził w poniedziałek na antenie BBC, że zachowanie Zinedine'a Zidane'a było sprowokowane obraźliwymi słowami obrońcy Interu Mediolan.

"Zinedine powiedział mi, że Materazzi bardzo poważnie obraził jego rodzinę i jego samego, ale nie chciał mi ujawnić konkretnie tych słów. Zinedine nie chce jeszcze o tym mówić przez najbliższe kilka dni. Był bardzo rozczarowany tym co się stało. To jest człowiek, który normalnie nie daje się ponosić emocjom i w różnych sytuacjach zachowuje zimną krew. Tym razem coś w nim eksplodowało. On nie chciał takiego zakończenia swojej kariery" - wyjaśnił Alain Migliaccio.

Tymczasem FIFA wydała komunikat, w którym zaprzecza słowom trenera Francji Raymonda Domenecha twierdzącego, że sędzia wyrzucił Zidane'a z boiska na podstawie zapisu wideo. Takiej możliwości nie przewidują obecnie przepisy.

Domenech powiedział, że arbiter główny Argentyńczyk Horacio Elizondo nie widział incydentu, ale opowiedział mu o nim sędzia techniczny, który zobaczył zajście na telewizyjnych powtórkach. Na tej podstawie - zdaniem francuskiego trenera - Elizondo podjął decyzję o ukaraniu Zidane'a czerwoną kartką.

"To absolutnie nie była kwestia zapisu wideo. Rzeczywiście sędzia główny nie widział zajścia i musiał konsultować się z asystentami. Arbiter techniczny zauważył co się stało i opisał głównemu całą sytuację drogą radiową" - powiedział rzecznik FIFA Andreas Herren.

Zobacz opis meczu Włochy - Francja

Zobacz galerię z meczu Włochy - Francja

Dowiedz się więcej na temat: sędzia | mecz | Marco Materazzi | Zinedine Zidane | zizou

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje