Reklama

Reklama

Marek Gonciarczyk: Wenta powinien cofnąć rezygnację

Bogdan Wenta powinien cofnąć swoją decyzję o rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych - uważa były bramkarz "Biało-czerwonych" Marek Gonciarczyk.

- Nie powinien on rezygnować z prowadzenia reprezentacji. Co prawda kilka lat było "suchych", ale to on podniósł na wysoki poziom naszą drużynę. Mój kolega z reprezentacji Polski jest charyzmatycznym człowiekiem, autorytetem dla młodych zawodników. Nie widzę jego następcy na tym stanowisku - powiedział Gonciarczyk.

Gonciarczyk uważa, że jeśli Wenta dalej byłby szkoleniowcem reprezentacji, to powinien zrezygnować z pracy w Vive Targi Kielce. Nie do pogodzenia dla niego jest trenowanie reprezentacji i drużyny klubowej.

Marek Gonciarczyk był jednym z czołowym zawodników Hutnika Nowa Huta na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. W reprezentacji Polski rozegrał 70 spotkań. Obecnie jest trenerem w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych na osiedlu Handlowym w Krakowie-Nowej Hucie.

Reklama

Decyzję o rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Wenta ogłosił w czwartek na konferencji prasowej w Kielcach. Na początku kwietnia prowadzony przez niego zespół w hiszpańskim Alicante przegrał rywalizację o awans do igrzysk olimpijskich w Londynie.

O dymisji Bogdana Wenty możesz podyskutować na forum

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL