Reklama

Reklama

Marek Galiński

Marek Galiński startował już na trzech olimpiadach: w Atlancie, Sydney i Atenach. Teraz przyszła pora, żeby powalczyć o dobre miejsce w MTB na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Marek Galiński  startował już na trzech olimpiadach: w Atlancie, Sydney i Atenach. Teraz przyszła pora, żeby powalczyć o dobre miejsce w MTB na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Marek Galiński kolarstwem zainteresował się w wieku szesnastu lat. Przez większość swojej kariery reprezentował barwy LKS Optex Opoczno i jak sam stwierdził, to właśnie tam nauczył się fachu kolarskiego. Kolejnym krokiem w karierze kolarza było podpisanie kontraktu z pierwszą w Polsce, zawodową grupą Lotto-PZU. Po opuszczeniu Lotto-PZU trzy sezony (2001-2003) ścigał się w barwach CCC-Polsat, potem były: grupa PSB-Atlas-Orbea (sezon '04 i '05 ) Team MTB Wilier-Atala-Optex (sezon 2006) i ponownie grupa CCC-Polsat-Polkowice (sezon 2007). Obecnie Galiński reprezentuje barwy profesjonalnego Teamu MTB.

Reklama

Marek Galiński startował na trzech olimpiadach: w Atlancie, Sydney i Atenach a teraz wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Imię i nazwisko: Marek Galiński

Pseudonim: Diabeł

Wiek: 32

Wzrost: 175 cm

Waga: 62 kg

Reklama

Reklama

Reklama