Reklama

Reklama

Marcin Wika

Znakomity sezon Marcina Wiki w zespole Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski. 25-letni siatkarz przebojem wdarł się do kadry.

Konkurencja na pozycji przyjmującego w reprezentacji Polski jest ogromna, a jednak Wika radzi sobie znakomicie i w pełni zasłużenie pojedzie na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Naukę siatkówki Wika rozpoczął w Korabie Puck. Kolejnym krokiem w jego klubowej karierze był Górnik Radlin. Tam jednak długo nie zagrzał miejsca. W 2003 roku przyjął ofertę Jastrzębskiego Węgla. Już w pierwszym sezonie gry w Jastrzębiu zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Konkurencja do miejsca w podstawowym składzie była jednak duża i w 2006 roku Wika przeniósł się do Częstochowy.

Reklama

Początkowo pod Jasną Górą pełnił rolę zmiennika, ale szybko przebił się do wyjściowego składu. W Częstochowie jego kariera nabrała rozpędu. Z "akademikami" zdobył srebrny medal mistrzostw Polski (2008) i triumfował w Pucharze Polski (2008). Jego bardzo dobra gra została dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski Raula Lozano. Wika dostał szansę od Argentyńczyka, którą wykorzystał. Przyczynił się do zdobycia przez polskich siatkarzy awansu do igrzysk w Pekinie. Od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Asseco Resovii.

Marcin Wika

ur. 9.11.1983 roku w Pucku

Klub: Asseco Resovia

Wzrost: 194 cm Waga: 90 kg

Reklama

Reklama

Reklama