Reklama

Reklama

Marcin Sapa mistrzem Polski

Marcin Sapa (DHL Author) zdobył w Złotoryi tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym. Na finiszu wyprzedził towarzyszy ucieczki Bartłomieja Matysiaka (Legia) i Macieja Bodnara (Liquigas).

Marcin Sapa (DHL Author) zdobył w Złotoryi  tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym. Na finiszu wyprzedził  towarzyszy ucieczki Bartłomieja Matysiaka (Legia) i Macieja  Bodnara (Liquigas).

Sapa należał do najaktywniejszych kolarzy w niedzielnym wyścigu. Uciekał samotnie lub w grupie, a na ostatnim okrążeniu towarzyszyli mu już tylko Matysiak i Bodnar. Walka o tęczową koszulkę rozstrzygnęła się na kończącym pętlę 800-metrowym podjeździe do mety. Zaatakował Bodnar, ale Sapa znakomicie go skontrował i sięgnął po pierwszą w karierze biało-czerwoną koszulkę mistrza Polski elity.

Trudów ścigania na 10 rundach wokół Złotoryi nie wytrzymało 42 z 70 zawodników. Z trasy zeszli m.in. Dariusz Baranowski, Radosław Romanik i Krzysztof Szczawiński. Dojechali do mety, ale na dalszych pozycjach, wymieniani jako kandydaci do startu na olimpiadzie - Jacek Morajko, Przemysław Niemiec i Tomasz Marczyński.

Reklama

"Wygrana Sapy to niespodzianka, ale nie aż tak wielka. To bardzo solidny kolarz. Jechałem w wozie technicznym, dokładnie obserwowałem kandydatów na olimpijczyków i z ich postawy jestem zadowolony. Skład na Pekin najprawdopodobniej podam w poniedziałek" - powiedział PAP selekcjoner kadry Piotr Wadecki.

Do Złotoryi nie przyjechał jedyny polski kolarz ścigający się regularnie ze światową czołówką - Sylwester Szmyd i tym samym wykluczył się ze startu na olimpiadzie.

"Tak. Szmyd do Pekinu nie pojedzie" - potwierdził Wadecki.

Wyniki (218 km):

1. Marcin Sapa (DHL Author) - 5:13.44

2. Barłomiej Matysiak (Legia) ten sam czas

3. Maciej Bodnar (Liquigas) strata 10 s

4. Błażej Janiaczyk (Mróz-Action-Uniqa) 31

5. Tomasz Smoleń (CC Etpues) 33

6. Adam Wadecki (Kalev)

7. Michał Gołaś (Collstrop) ten sam czas

8. Jacek Morajko (Boavista) 38

9. Mariusz Witecki (Mróz-Action-Uniqa) ten sam czas

10. Mateusz Mróz (CCC Polsat Polkowice) 47

..

13. Przemysław Niemiec (Miche) ten sam czas

21. Tomasz Marczyński (Ceramica Flaminia) 5.48

startowało 70 zawodników. Ukończyło 28.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL