Reklama

Reklama

Marcin Lijewski nie zagra w Austrii

Marcin Lijewski nie poleci w środę do Austrii na towarzyski turniej piłkarzy ręcznych w Wiener Neustadt i do poniedziałku będzie trenował indywidualnie w kraju.

Zdaniem sztabu medycznego reprezentacji Polski 32-letniego rozgrywającego HSV Hamburg nie powinno za to zabraknąć podczas turnieju finałowego mistrzostw Europy, które rozpoczną się 19 stycznia także w Austrii.

"Nie zakładam opcji, żeby Marcina zabrakło w mistrzostwach Europy. Nie dzieje się nic takiego z czym nie mógłbym sobie poradzić" - powiedział lekarz drużyny narodowej Maciej Nowak.

21 grudnia Marcin Lijewski poddał się w Niemczech zabiegowi wycięcia migdałków, po którym miał dwutygodniową przerwę w treningach. W trakcie zgrupowania w Warszawie przeszedł kolejne badania kontrolne, po których lekarze orzekli, że filar reprezentacji, wybrany do drużyny gwiazd MŚ 2007, jeszcze przez kilka dni nie może wykonywać zbyt forsownych ćwiczeń.

Reklama

"O taką perełkę w reprezentacji jak Marcin trzeba dbać, więc uznaliśmy, że trzeba dmuchać na zimne i nie przeciążać go - dodał Nowak. - Będzie miał indywidualny tok treningowy, a w poniedziałek dołączy do drużyny. Postaram się żeby do mistrzostw był zdrowy".

Podobna sytuacja była przed rokiem, przed mistrzostwami świata w Chorwacji z Arturem Siódmiakiem, który na początku turnieju nie grał, a potem m.in. zdobył pamiętną bramkę na wagę awansu do półfinału na kilka sekund przed końcem spotkania z Norwegią.

Tymczasem Paweł Piwko, który definitywnie pożegnał się z występami w ME, w piątek będzie operowany przez Macieja Nowaka w Poznaniu. 27-letni prawoskrzydłowy Vive Targi Kielce będzie się musiał poddać zabiegowi artroskopii uszkodzonych więzadeł stawu barkowego.

Marcin Lijewski urodził się 21 września w Krotoszynie. Dwukrotnie stawał na podium MŚ. W 2007 roku w Niemczech wywalczył srebrny medal, a dwa lata później w Chorwacji brązowy. W latach 2002-2008 grał w niemieckiej drużynie SG Flensburg-Handewitt, z którą dwukrotnie (2004, 2007) doszedł do finału Ligi Mistrzów. W Hamburgu występuje od 2008 roku. Jego sześć lat młodszy brat Krzysztof także jest członkiem reprezentacji i również gra w HSV.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje