Reklama

Reklama

Małysz wygrał w Zakopanem!

Ze łzami w oczach i wielkim sercem dla 25-tysięcznego biało-czerwonego tłumu - tak wyglądał Adam Małysz po pierwszym zwycięstwie w Pucharze Świata od 25 marca 2007 roku!

- Sentyment dla Zakopanego w moim sercu nigdy nie zginie. To niesamowite, magiczne miejsce. Gdy siedziałem na belce przed drugim skokiem i słyszałem, jak wszyscy śpiewają "Polska! Biało-Czerwoni!", to kręciła mi się łezka w oku. Ci ludzie dodali mi powera! - powiedział "Orzeł z Wisły", który wzbudził uznanie nawet Simona Ammanna - jego pogromcy w igrzyskach.

Reklama

Zawody ustawiła pierwsza seria. Lot na 138,5 metra przy padającym śniegu i obniżonym rozbiegu - to niemożliwe? Nie dla Adama Małysza, który znokautował konkurencję w I serii. Za niską belkę dodano mu 5,8 pkt, ale za najmocniej wiejący pod narty wiatr odjęto aż 11,4 pkt.

Te kalkulacje dla kibiców były zupełnie nieważne! Ludzie padali sobie w objęcia, strzelały w niebo race, a trąbki powodowały dziki hałas - tak 25 tys. ludzi zareagowało na doskonały skok Orła z Wisły z I serii. Po tym z finałowej serii, krótszym, ale dającym tak długo wyczekiwany triumf w PŚ euforia była jeszcze większa!

- Dziękuję tym wszystkim kibicom za niesamowite wsparcie. Dla takich chwil się żyje - podkreślał Małysz.

W przeciwieństwie do niego smutne miny mieli pozostali nasi reprezentanci, którzy poza 21.  Piotrem Żyłą (123 i 126,5 m) zawiedli. Kamil Stoch, który miał wskoczyć do pierwszej "dziesiątki", a nawet zaatakować podium na własnych "śmieciach" był dopiero 17. i to tylko dzięki drugiemu skokowi na 128,5 m (pierwszy był zepsuty na 121 m). - Spóźniłem odbicie. Niestety, nie jestem teraz w takiej formie, by móc walczyć o podium nawet w Zakopanem - mówił.

24. Stefan Hula (126,5 i 121,5 m) również miał markotną minę: - Przy tak niskiej belce startowej jak się popełni błąd techniczny na progu, to nie ma szans na poprawę w locie - komentował.

Dariusz Wołowski, Michał Białoński, Zakopane

Zobacz komplet wyników oraz klasyfikację generalną Pucharu Świata

Zobacz serwis poświęcony Adamowi Małyszowi i skokom narciarskim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje