Reklama

Reklama

Małysz: Trzystumetrowe loty? Kwestia czasu

Skoczkowie narciarscy są zgodni - latać w Planicy to coś wspaniałego. Jakie są granice ich możliwości trudno określić, ale coraz poważniej myśli się o budowie obiektów, które umożliwią skoki trzystumetrowe. - Na pewno do tego dojdzie - uważa Adam Małysz.

Na Letalnicy najdłuższy skok w historii oddał w 2005 roku Norweg Bjoern Einar Romoeren - 239 metrów. Nieoficjalny rekord świata ustanowił jednak w tym roku na nowym mamucie w Vikersund Johan Remen Evensen - Norweg poszybował na odległość 246,5 m.

Janez Gorisek to architekt, który zaprojektował wszystkie mamucie skocznie świata. Gdy usłyszał jednak o pomyśle zbudowania obiektu, na którym możliwe będzie osiągnięcie granicy 300 m, był przerażony.

- Powoli zacznie się gra z siłami, o których żaden człowiek nie ma zielonego pojęcia. To byłoby szaleństwo - ocenił Słoweniec.

Reklama

Przyznał jednak jednocześnie, że w szufladzie ma już projekt przebudowy skoczni w Planicy. Gotowa ma być w 2013 roku, a skoków na 300 m nie da się na niej wykluczyć.

- Jestem przekonany, że wcześniej czy później takie skoki będą możliwe, choć będzie to bardzo niebezpieczne - uważa Adam Małysz, który w niedzielę właśnie w Planicy po raz ostatni wziął udział w zawodach Pucharu Świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje