Reklama

Reklama

Małysz trzeci na drugim treningu

Adam Małysz był trzeci, po skoku na odległość 136 m, na drugim treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata, który w piątek zostanie rozegrany w norweskim Lillehammer. Najwyżej został oceniony skok Szwajcara Simona Ammanna - 135,5 m.

Skok Małysza - 136 m, był najdłuższy w drugiej serii treningowej, ale Polak miał trochę lepsze warunki wietrzne i dlatego odebrano mu więcej punktów za wiatr.

Reklama

Drugi rezultat - 133,5 m, miał Austriak Gregor Schlierenzauer, czwarty Norweg Bjoern Einar Romoeren - 129,5 m. Tyle samo ile Ammann - 135,5 m, skoczył Austriak Manuel Fettner, ale przez niższe noty zajął 5. miejsce.

Nowego systemu oceny skoków (przy uwzględnieniu siły i kierunku wiatru), na pewno nie polubi Fin Matti Hautamaeki, który wyładował na 131 metrze, ale został sklasyfikowany dopiero na 19. pozycji. Przed nimi było wielu skoczków, którzy do 130 metra nie dolecieli.

Pozostali Polacy ponownie skakali bez rewelacji. Kamil Stoch był 39. - 123,5 m, Stefan Hula 26. - 125 m. Łukasz Rutkowski lądował na 119 metrze (46. miejsce).

Seria kwalifikacyjna ma się rozpocząć o godzinie 18.00.

Dowiedz się więcej na temat: skok | Adam Małysz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje