Reklama

Reklama

Małysz optymistą przed TCS

Adam Małysz oszczędzał siły przed Turniejem Czterech Skoczni i z tego powodu nie wziął udziału w mistrzostwach Polski, które w drugi dzień świąt odbyły się w Zakopanem.

"Tak zdecydował Hannu Lepistoe. Uznał, że jeszcze wiele konkursów w tym sezonie przede mną i warto trochę odpocząć, a nie tracić siły na podróżowanie w jednym dniu do Zakopanego i z powrotem do Wisły. Nie pozostało mi nic innego jak posłuchać trenera, usiąść przed telewizorem i z nieco innej perspektywy spojrzeć na mistrzostwa Polski" - powiedział Małysz na łamach "Przeglądu Sportowego".

Reklama

"Liczę, że ta przerwa w skakaniu zaowocuje podczas Turnieju Czterech Skoczni. Jadę nastawiony optymistycznie, bo moje skoki w Engelbergu nie były złe, a wierzę, że stać mnie na zdecydowanie więcej" - dodał nasz mistrz.

Pod nieobecność Małysza tytuł mistrzowski zdobył Kamil Stoch. Największą niespodzianką zawodów na Wielkiej Krokwi było jednak drugie miejsce 13-letniego Klimka Murańki.

"Zwycięstwo Kamila na pewno nie jest niespodzianką. Skakał najlepiej i wygrał zasłużenie. Mam nadzieję, że doda mu to wiary we własne siły i podbuduje psychicznie przez TCS. Dobre były też próby Klimka Murańki i Krzysia Miętusa, widać, że mają "obskakaną" Wielką Krokiew. Fajnie byłoby, aby teraz potwierdzili swoją formę w zawodach Pucharu Kontynentalnego i Pucharu FS. Byłem trochę zaskoczony dopiero dwunastym miejscem po pierwszej serii Marcina Bachledy, bo przecież jedzie z nami na TCS, ale w drugiej serii "Diabeł" skoczył już zdecydowanie lepiej. Niech to będzie optymistyczny akcent przed zawodami w Oberstdorfie - ocenił Małysz.

Dowiedz się więcej na temat: czterech skoczni | TCS | Adam Małysz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama