Reklama

Reklama

Małysz optymistą!

- Startuję po raz kolejny z takiej pozycji trudnej dla mnie. Wygrałem Letnią Grand Prix, więc oczekiwania są dużo większe. Skakałem bardzo dobrze dlatego jestem optymistą - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Pawłem Sikorą z RMF FM.

Już w najbliższy piątek wieczornym konkursem w Kuusamo zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Pod wodzą trenera Heinza Kuttina i drugiego szkoleniowca kadry Łukasza Kruczka do Finlandii udali się Adam Małysz, Wojciech Skupień, Mateusz Rutkowski oraz Tomasz Pochwała, który zastąpił kontuzjowanego Roberta Mateję.

Zobacz sylwetki zawodników oraz trenerów polskiej kadry

Reklama

- Powodem zmiany jest nie do końca wyleczona kontuzja kostki Roberta, której nabawił się podczas treningu w hali, jeszcze przed ostatnim zgrupowaniem w St. Moritz. Szkoda, że go zabraknie, bo był w dobrej formie. Jednak zdrowie jest najważniejsze. W kadrze był numerem dwa, za Adamem Małyszem - powiedział drugi trener polskiej kadry, Łukasz Kruczek.

Przeczytaj o najgroźniejszych konkurentach naszych reprezentantów

W ubiegłym sezonie rywalizację o "Kryształową Kulę" rozpoczęto również na obiekcie w Kuusamo i był to udany początek dla polskich fanów skoków. W inauguracyjnym konkursie Małysz zajął drugą lokatę, ulegając tylko reprezentantowi gospodarzy Mattiemu Hautamaekiemu.

Zobacz kalendarz PŚ w sezonie 2004/2005

Później było już jednak znacznie gorzej, ale to nie żądza rewanżu motywuje naszego najlepszego skoczka do lepszych występów w nadchodzących miesiącach. - Ani do głowy mi to nie przyszło, że mam się odegrać - powiedział Małysz w rozmowie z RMF FM. - Na pewno chcę startować dobrze, chcę konkurować z najlepszymi i tak mam cel na ten sezon.

Posłuchaj wypowiedzi Adama Małysza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL