Reklama

Reklama

Małysz: Nogi mi już wysiadają

- Nogi mi już wysiadają. Strasznie mnie one bolą - takie były pierwsze słowa Adama Małysza, po zwycięstwie w sobotnim konkursie w Planicy.

- Nogi mi już wysiadają. Strasznie mnie one bolą - takie były pierwsze słowa Adama Małysza, po zwycięstwie w sobotnim konkursie w Planicy.

Polak, który jest w tym sezonie królem Velikanki (wygrał także w piątek), umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego przewaga nad drugim Norwegiem Andersem Jacobsenem wynosi 66 punktów.

- Adam. To jest pierwszy sezon w Twojej karierze, gdzie startujesz we wszystkich konkursach Pucharu Świata.

- Tak i dlatego ten sezon jest dla mnie bardzo długi. Jeszcze nigdy nie było trzech konkursów w Planicy. Po tych dwóch konkursach tutaj, nogi bolą nie tylko mnie, ale i większości zawodników. Te przeciążenia są dużo mocniejsze niż na mniejszych skoczniach oraz lot trwa dłużej, zatem wszystko jest skumulowane.

Reklama

- Wygrałeś w piątek i sobotę. Tak naprawdę to masz niesamowitą passę od stycznia.

- Naprawdę bardzo dobrze mi się skacze. Jestem w formie co widać. W sobotę, jak Anders Jacobsen skoczył w drugiej serii bardzo daleko, to chciałem oddać bardzo dobry skok i wydaje mi się, że właśnie taki był. No i czekamy na niedzielę.

- Masz 66 punktów przewagi nad Jacobsenem. To dużo czy mało?

- I dużo i mało. Jak Anders powiedział, on musiałby wygrać, a ja musiałbym być ósmy. W skokach jest jednak wszystko możliwe, ale na pewno będę chciał walczyć.

- Czy kręci Cię fakt, że wszystko rozstrzygnie się w ostatnim konkursie?

- Nie wiem czy kręci. Na pewno jest trudniej. Ciągle jest taka nutka niepewności. Ja muszę do ostatniego skoku w tym sezonie skakać bardzo dobrze.

- A jakie były te Twoje sobotnie skoki?

- Skoki były bardzo dobrze. Pierwszy nie był tak dobry jak drugi, choć nie było tam widać dużego błędu.

- Czy gdybyś już dziś miał zapewniony Puchar Świata, wystąpiłbyś w jutrzejszych zawodach?

- Na pewno tak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL