Reklama

Reklama

Małysz: Mogłem sobie polatać

- Mogę być zadowolony z sobotnich skoków. Na treningach było gorzej, a w zawodach całkiem przyzwoicie. Cieszę się, ze mogłem sobie polatać - powiedział Adam Małysz po konkursie skoków w lotach narciarskich rozegranym w Planicy.

Polak zajął w sobotę piąte miejsce awansując w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czwartą pozycję.

- Jestem pozytywnie nastawiony, a przede mną jeszcze niedzielny konkurs. Mam nadzieję, że miejsce będzie równie dobre, a może nawet lepsze niż w sobotę - dodał Małysz.

Jedyny Polak w dzisiejszym konkursie bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej serii skacząc 223,5 m. W drugiej było już trochę gorzej. Małysz skoczył o dziewięć metrów krócej.

- Drugi skok był spóźniony, dlatego w drugiej fazie lotu zabrakło szybkości - stwierdził Polak.

Reklama

Małysz odniósł się także do kwestii, że ciągle na nim spoczywa odpowiedzialność za polskie skoki. - W tym sezonie brakowało mi wsparcia kolegów podczas zawodów. Na jego początku Robert (Mateja - przyp. red.) cały czas się kwalifikował do trzydziestki, raz jemu lepiej szło, raz mi, a ja dostałem "powera", żeby z nim rywalizować o lepsze miejsce. Później jego forma się obniżyła i to wszystko stało się takie monotonne - tłumaczył Małysz. - Chciałbym jednak w przyszłości, gdy będę już tylko widzem, aby obserwować jak polski zawodnik np. Kamil Stoch, który skacze ostatnio bardzo przyzwoicie, będzie zdobywał Puchar Świata - dodał najlepszy polski skoczek.

Paweł Pieprzyca, Planica

Zobacz wyniki konkursu w Planicy oraz klasyfikację generalną PŚ.

Wielkie podsumowanie sezonu z INTERIA.PL!

Zobacz relację z czata z Adamem Małyszem

Zobacz galerię zdjęć z Planicy

W sobotę naszym gościem na czacie będzie Heinz Kuttin! Zapraszamy!

We wtorek naszym gościem na czacie będzie Apoloniusz Tajner! Zapraszamy!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy