Reklama

Reklama

Małysz: Mam nadzieję, że telewizory nie pospadały

Przed wylotem do Vancouver Adam Małysz zaapelował do kibiców, by "dmuchali w telewizory". Po zdobyciu w Whistler dwóch srebrnych krążków wyraził nadzieję, że odbiorniki nie pospadały z półek.

"Oj, musieli porządnie dmuchać. Mam nadzieję, że nie pospadały z półek. Myślę, że nie tylko ja, ale i większość Polaków modliła się o to, by było dobrze" - skomentował "Orzeł z Wisły".

Czterokrotny medalista olimpijski na każdym kroku powtarza, jak ważni są dla niego kibice. "To, co się tutaj dzieje, jest niesamowite. Przyjechało tylu Polaków z całego świata, by mnie dopingować, że to wręcz niemożliwe" - dodał.

Skoro do oddalonego od Polski o prawie dziewięć tysięcy kilometrów Whistler zdołało przybyć tylu fanów, trudno się dziwić, że w kraju wybuchła po raz kolejny "Małyszomania". Przeprowadzono nawet przed konkursem na dużej skoczni akcję zapuszczania wąsów, na znak jedności i wsparcia dla "Orła z Wisły".

Reklama

"Nie chcę o tym myśleć, co tam się dzieje. Mój kuzyn Sylwek napisał mi smsa, że gazety tytułują strony "King is back" (z ang. król powrócił), ale mam nadzieję, że w końcu wejdzie taka moda, że ja nie będę musiał golić wąsów, a ludzie zaczną je zapuszczać" - śmiał się Małysz.

Urodzony 32 lata temu zawodnik KS Wisła Ustronianka odebrał w sobotę z rąk Ireny Szewińskiej swój drugi srebrny medal olimpijski wywalczony w Whistler. Na najwyższym stopniu podium stanął, podobnie jak tydzień wcześniej, Szwajcar Simon Ammann, a na najniższym Austriak Gregor Schlierenzauer.

Wyniki konkursów skoków z Whistler to zaledwie dopiero drugi w historii wypadek zdobycia medali zimowych igrzysk olimpijskich przez tych samych zawodników w dwóch konkurencjach narciarstwa klasycznego na tych samych zawodach.

Pierwszy miał miejsce ... w pierwszych zimowych igrzyskach olimpijskich, w 1924 roku w Chamonix. Złoty medal w biegu na 50 km wywalczył Norweg Thorleif Haug. Pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy Thorleif Stroemstad i Johan Groettumsbraten. Identyczna była kolejność w kombinacji norweskiej.

Czytaj też:

Adam Małysz: Anioły mnie poniosły

Ammann: Zakończyć karierę w glorii i chwale

Małysz zdobył srebro na skoczni K-125. Złoto dla Ammanna

Szczęśliwa czwórka Adama Małysza

Polacy rządzili na skoczni w Whistler

Tajner: Niech Adam dotrwa do Soczi

Wojciech Fortuna: Adam jest niezawodny!

Simon Ammann - król skoków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje