Reklama

Reklama

Małysz 5., awans Matei

Adam Małysz zajął 5. miejsce w kwalifikacjach przed sobotnim konkursem w Garmisch-Partenkirchen - drugimi zawodami w ramach 53. Turnieju Czterech Skoczni. Polak za skok na odległość 124 m otrzymał notę 131,7 pkt.

Serię kwalifikacyjną wygrał Janne Ahonen (124,5 m), a do konkursu zakwalifikował się Robert Mateja (110 m, 103,5 pkt). W noworocznych zawodach zabraknie natomiast Krystiana Długopolskiego (101,5 m 85,2 pkt), który był dopiero 58.

W pierwszej serii sobotniego konkursu (początek godz. 13.45) Mateja (30. pozycja w kwalifikacjach) zmierzy się z Austriakiem Andreasem Koflerem, a rywalem Małysza będzie Słoweniec Robert Kranjec.

Ahonen (za swój skok otrzymał 125,6 pkt) - podobnie jak Martin Hoellwarth, Roar Ljoekelsoey i Jakub Janda skakał z krótszego rozbiegu (ta grupa została sklasyfikowana na miejscach 1-4.) - rywalizować będzie natomiast z Japończykiem Kazuyą Yoshioką.

Reklama

Podczas kwalifikacji do konkursów rozgrywanych w systemie KO, zawodnicy startujący z niższej belki startowej, automatycznie klasyfikowani są wyżej.

Pary w pierwszej serii konkursu w Ga-Pa

Sigurd Pettersen (Norwegia) - Joerg Ritzerfeld (Niemcy)

Daniel Forfang (Norwegia) - Bjoern Einar Romoeren (Norwegia)

Akira Higashi (Japonia) - Emmanuel Chedal (Francja)

Risto Jussilainen (Finlandia) - Dmitrij Wasiliew (Rosja)

Robert Mateja (Polska) - Andreas Kofler (Austria)

Tommy Ingebrigtsen (Norwegia) - Tami Kiuru (Finlandia)

Ildar Fatkullin (Rosja) - Matti Hautamaeki (Finlandia)

Stephan Hocke (Niemcy) - Noriaki Kasai (Japonia)

Peter Zonta (Słowenia) - Primoz Peterka (Słowenia)

Henning Stensrud (Norwegia) - Michael Neumayer (Niemcy)

Martin Schmitt (Niemcy) - Michael Moellinger (Szwajcaria)

Morten Solem (Norwegia) - Jernej Damjan (Słowenia)

Jan Matura (Czechy) - Michael Uhrmann (Niemcy)

Daiki Ito (Japonia) - Wolfgang Loitzl (Austria)

Nicolas Dessum (Francja) - Lars Bystoel (Norwegia)

Maximilian Mechler (Niemcy) - Alexander Herr (Niemcy)

Balthasar Schneider (Austria) - Andreas Widhoelzl (Austria)

Jens Salumaee (Estonia) - Georg Spaeth (Niemcy)

Andreas Goldberger (Austria) - Andreas Kuttel (Szwajcaria)

Jan Mazoch (Czechy) - Thomas Morgenstern (Austria)

Robert Kranjec (Słowenia) - Adam Małysz (Polska)

Hideharu Miyahira (Japonia) - Jakub Janda (Czechy)

Florian Liegl (Austria) - Martin Hoellwarth (Austria)

David Lazzaroni (Francja) - Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

Kazuya Yoshioka (Japonia) - Janne Ahonen (Finlandia)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL