Reklama

Reklama

Małopolski Wyścig Górski: Tijmen wygrał 1. etap i jest liderem

Holender Eising Tijmen z belgijskiego teamu Sunweb-Revor wygrał w czwartek pierwszy z trzech etapów 49. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarze mieli do pokonania 132 km z Miechowa do Niepołomic.

- Ten etap był najłatwiejszy i wydawało się, że na metę wjedzie peleton, a tymczasem na całej trasie było sporo ciekawych akcji i ucieczek. Wygrał wprawdzie jeden z faworytów, ale świetnie spisali się też Polacy. Zwłaszcza Tomek Marczyński, który nie tylko wpadł na metę jako drugi, ale i zdobył koszulkę najaktywniejszego - ocenił dyrektor wyścigu Marek Kosicki.

W piątek kolarze pojadą z Jodłownika do Rabki Zdrój (140 km). - W pierwotnych planach ten etap miał liczyć około 170 km, jednak z powodu robót drogowych w rejonie Łapsz Niżnych i Trybsza musieliśmy zrezygnować z blisko 40-kilometrowego, bardzo ciekawego odcinka - wyjaśnił Kosicki.

Reklama

Ostatni etap - w sobotę - będzie prowadził z Krynicy-Zdroju do Wysowej. - Ten ponad 130-kilometrowy odcinek będzie piekielnie trudny i moim zdaniem na nim właśnie wszystko się rozstrzygnie. Liczę przede wszystkim na naszych górali z CCC, czyli Marka Rutkiewicza i Marczyńskiego - podkreślił.

Wyniki I etapu:

1. Eising Tijmen (Belgia/Sunweb-Revor) 3.18,57

2. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice)

3. Paweł Cieślik (Bank BGŻ)

4. Damian Walczak (BDC Team)

5. Matej Jurco (Słowacja/Dukla Trenczin Merida)

6. Aleksander Foliforow (Rosja/Katiusza U-23) wszyscy ten sam czas

klasyfikacja generalna:

1. Tijmen 3.18,42

2. Marczyński strata 0.01

3. Cieślik 0.10

4. Walczak 0.11

5. Jurco 0.15

6. Foliforow 0.15

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne