Reklama

Reklama

Małgorzata Białecka mistrzynią świata w windsurfingowej klasie RS:X.

Na rozgrywanych w Eljacie zawodach Polksa Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) została mistrzynią świata w windsurfingowej klasie RS:X! Czwarte miejsce zajęła Zofia Klepacka.

Małgorzata Białecka nie ukrywała, że MŚ w Eljacie traktuje jako przetarcie przed IO w Rio de Janeiro.

- W zasadzie mieliśmy bardzo ciężki sezon, bo on się prawie w ogóle nie kończył. Musieliśmy podtrzymać formę po poprzednich mistrzostwach świata w Omanie, które odbyły się raptem trzy miesiące temu. Mamy za sobą zgrupowania w Brazylii czy w Miami, teraz niedawno wróciłam z zawodów Pucharu Świata, które też odbyły się na Florydzie. Głównie to tam nasza reprezentacja przygotowywała się do tej kolejnej ważnej imprezy - opowiadała przed wyjazdem na MŚ Polskiemu Radiu.

Reklama

Już w piątek trofeum także tego samego koloru zapewnił sobie Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Oboje szykują się do igrzysk olimpijskich.

"Dwóch złotych medali na jednych mistrzostwach globu jeszcze nie mieliśmy" - podkreślił wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

O ile Myszka był już w 2010 roku mistrzem świata, to Białecka na podium imprezy tej rangi jeszcze nie stała. W ubiegłym roku w Mondello na Sycylii została wicemistrzynią Europy. Do sobotniego finałowego wyścigu w Ejlacie, przy bardzo słabym wietrze, startowała z pozycji liderki mając przewagę 11 punktów nad Holenderką Lilian de Geus. Zawodniczka Energa Sailing Team Poland dopłynęła do mety jako szósta i w klasyfikacji generalnej pozostała na pierwszej pozycji.

Czwarte miejsce zajęła Zofia Klepacka, a ósme Kamila Smektała (obie YKP Warszawa). W gronie mężczyzn mistrz Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) był ósmy. 2016 RS:X MŚ w Eljacie:

 1.       Małgorzata Bielecka (Polska) -  ocena 62.0

2.       Bryony Shaw (Wlk. Brytania) - 68,0

3.       Lillan de Geus (Holandia) - 73.0

4.       Zofia Klepacka (Polska) - 76.0

5.       Stefania Jelfutina (Rosja) - 92.0

....

28.  Karolina Lipińska (Polska)  - 224.0

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL