Reklama

Reklama

Małachowski: Brazylia ma długą drogę do mundialu

Organizacyjny chaos, brak jakichkolwiek gadżetów, problemy z komunikacją - tak opisał stan przygotowań Brazylii do piłkarskich mistrzostw świata wicemistrz olimpijski i świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, który niedawno wrócił z Rio de Janeiro.

Zawodnik WKS Śląsk Wrocław startował w Światowych Igrzyskach Wojskowych, które w dniach 16-24 lipca odbyły się w tym mieście.

- Organizacyjnie i komunikacyjnie Brazylijczycy mają jeszcze wiele do zrobienia. Brak było informacji o odjazdach autobusów na stadion i potem ich przyjazdach do hotelu. Wiele rzeczy robiło się na wyczucie, bo nie potrafiono udzielić odpowiedzi. Czeka ich na pewno mnóstwo pracy w tej kwestii, bo w tej chwili nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby miało się tam znaleźć jeszcze więcej sportowców - ocenił swój pobyt w Państwie Kawy Małachowski.

Reklama

Mistrz Europy zdziwiony był, że w sklepach nie było jeszcze żadnych gadżetów, a na ulicach nigdzie nie widział plakatów promujących imprezę.

- Rozumiem, że jest jeszcze sporo czasu, ale w sklepach nawet zwykłego kubka z napisem Brazylia nie można kupić, a co dopiero z logo którejś ze zbliżających się imprez - dodał.

Małachowski podkreślił z kolei znajomość języka angielskiego wśród mieszkańców Rio de Janeiro. - Oczywiście taksówkarza władającego angielskim trudno znaleźć i spotkani na ulicy ludzie raczej też nie posługują się międzynarodowym językiem, ale za to było mnóstwo wolontariuszy, którzy potrafili pomóc w każdej sytuacji. Myślę, że do MŚ 2014 czy igrzysk olimpijskich 2016 wiele osób nauczy się jeszcze podstawowych zwrotów - uważa podopieczny Witolda Suskiego.

Również na warunki mieszkaniowe rekordzista Polski w rzucie dyskiem nie narzekał. - Wszystko było na odpowiednim poziomie. W niektórych pokojach nawet trzeba było folię z pościeli usuwać. Mieszkaliśmy jednak w bazie wojskowej, więc podejrzewam, że to trochę inaczej wyglądało niż będzie później - zaznaczył.

W sobotę w Rio de Janeiro odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do piłkarskich mistrzostw świata 2014. Polska w walce o udział w mundialu zmierzy się z Anglią, Ukrainą, Czarnogórą, Mołdawią i San Marino.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje