Reklama

Reklama

Majewski: Robię swoje, idę do przodu

Radosław Majewski jest jednym z piłkarzy, który może decydować o sile reprezentacji Polski w finałach Euro 2012. Na razie 23-letni pomocnik pojawił się w kadrze po 15-miesięcznej przerwie. Przed sobotnim meczem z Rumunią w Warszawie (godz. 17) podkreślił, że wraca silniejszy i mądrzejszy o doświadczenia z przeszłości.

"Już dawno nie cieszyłem się tak bardzo, gdy usłyszałem, że znów jestem powołany do reprezentacji. Oglądałem akurat konferencję prasową w telewizji. Dowiedziałem się, że trener Franciszek Smuda zdecydował się na mnie postawić (zawodnik zastąpił w kadrze kontuzjowanego Rafała Murawskiego - PAP). Miałem większą satysfakcję niż ze zdobycia pierwszego gola dla Nottingham Forest" - powiedział PAP Majewski.

Utalentowany piłkarz podkreślił, że jest pod wrażeniem atmosfery w kadrze. "Czuję się tu znakomicie. Nowy trener potrafi zażartować, rozluźnić sytuację. Wiadomo, że wszystko się popsuje, jeżeli - odpukać - nie będzie odpowiednich wyników. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli będziemy zwyciężać, kibice wrócą na trybuny. Tylko od nas zależy, czy poprawimy atmosferę wokół polskiej piłki. Jestem optymistą".

Reklama

Dodał, że Rumunia to niewygodny rywal. "Wprawdzie nie awansowała do finałów MŚ, ale wciąż ma w składzie gwiazdy europejskiej piłki. To będzie ciężki mecz. Oni, podobnie jak my, będą chcieli wyjść z głębokiego dołka. Obie drużyny zaczynają nowy rozdział, więc szykuje się ciekawe widowisko".

Do czasu finałów Euro 2012 biało-czerwoni nie zagrają żadnego spotkania o punkty. Mimo to Majewski uważa, że nikomu w kadrze Smudy nie zabraknie motywacji.

"Każdy z nas chce wystąpić w Euro, więc doskonale wiemy, o co gramy. Trener Smuda zapowiedział, że nie sprawdzi tak wielu piłkarzy ilu Leo Beenhakker. Tym bardziej, skoro nadarzyła się szansa, trzeba ją wykorzystać. Już teraz zaczynamy walczyć o 22-23 miejsca w kadrze na finały mistrzostw Europy" - podkreślił zawodnik, który w ubiegłym roku był jednym z negatywnych bohaterów tzw. afery we Lwowie po towarzyskim meczu z Ukrainą.

Z powodów pozaboiskowych Leo Beenhakker postanowił skreślić na jakiś czas Majewskiego. Wprawdzie piłkarz wciąż znajdował się w kręgu jego zainteresowań, ale młody pomocnik nie dostał kolejnej szansy występu.

"Miałem w życiu moment wygłupów, potem pewne sprawy potoczyły się w złym kierunku. Po przeprowadzce z Groclinu do Polonii moja kariera trochę się zatrzymała. Na dodatek przyplątały się dwie kontuzje. Na szczęście wróciłem do dawnej dyspozycji. Trener Smuda rozmawiał ze mną na temat mojej przeszłości. Mówił, żebym nie popełniał więcej takich błędów. Oznajmił, że jeśli sytuacja się powtórzy, droga do kadry będzie dla mnie zamknięta. Zmądrzałem od ubiegłego roku, nie obawiam się nowych wyzwań. Rzetelnie trenuję i pracuję. Anglicy mówią: "keep going", więc robię swoję i idę do przodu" - wspomniał Majewski.

Latem został wypożyczony na rok z Polonii Warszawa do występującego w Championship (zaplecze Premier League) Nottingham Forrest. Wielu fachowców nie wierzyło, że filigranowy zawodnik poradzi sobie w lidze znanej z twardej, wręcz brutalnej gry. W ostatnich latach w Anglii nie udało się to m.in. Tomaszowi Frankowskiemu, Emmanuelowi Olisadebe, Piotrowi Świerczewskiemu i Arkadiuszowi Bąkowi. Tymczasem Majewski strzela efektowne gole i zbiera bardzo dobre recenzje.

"Kilka osób rzeczywiście mnie skreślało. Ja jednak uznałem, że to świetna okazja do zrobienia kroku naprzód. Zacisnąłem zęby i obiecałem sobie, że wrócę do kadry jeszcze silniejszy. Jaką mam receptę na sukces? Po prostu robię swoje. W Polonii działacze oczekiwali ode mnie wielkich rzeczy. Tymczasem w Nottingham stoję w cieniu. Mam spokój, mogę się skoncentrować. Oczywiście trudno mówić, że już sobie poradziłem. Zostało sporo meczów do końca sezonu. Co dalej? Jestem wypożyczony z Polonii do końca maja. Mój menedżer dostaje wstępne sygnały z innych klubów, ale ja skupiam się na grze. Gdy przyjdzie konkretna oferta, na pewno się o tym dowiem" - powiedział Majewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL