Reklama

Reklama

Maja Włoszczowska wicemistrzynią Europy

Maja Włoszczowska zdobyła w izraelskiej Hajfie srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie górskim.

Wicemistrzyni olimpijska minimalnie, po zaciętym finiszu, przegrała walkę o złoto ze Szwajcarką Katrin Leumann. Różnica na mecie między Leumann a Włoszczowską wyniosła zaledwie 47 tysięcznych sekundy.

Reklama

Brązowy medal wywalczyła Włoszka Eva Lechner.

Mai nie udało się obronić tytułu zdobytego w Holandii, ale drugie miejsce jest dużym sukcesem, zwłaszcza że na przełomie maja i czerwca przez dwa tygodnie nie mogła trenować ze względu na chorobę.

To już szesnasty medal naszej najlepszej "góralki" zdobyty na mistrzostwach świata i Europy. Największym sukcesem Polki jest jednak wicemistrzostwo olimpijskie wywalczone w Pekinie w 2008 roku.

- Niedosyt jest. Trudno by go nie było, gdy przegrywa się o mniej niż pół koła. Z drugiej strony odniosłam spory sukces, patrząc na to, jak wyścig się ułożył. Trasa była nie najlepiej oznakowana i czołówka źle pojechała, spadając na samym początku na ostatnie miejsca. Później musiałam się przebijać do przodu, co kosztowało mnie bardzo dużo sił - powiedziała Włoszczowska.

- Wyścig był potwornie trudny. Upał, kurz. Trasa praktycznie cała odsłonięta. Na ostatnim okrążeniu łapały mnie skurcze. Marzyłam tylko o tym, by dojechać do mety i nawet nie przypuszczałam, że będę w stanie powalczyć o zwycięstwo - dodała Włoszczowska.

Bardzo dobrze pojechała jej koleżanka z ekipy CCC Polsat Polkowice Aleksandra Dawidowicz. W swoim debiucie w gronie elity zajęła ósme miejsce, finiszując m.in. przed słynną Norweżką Gunn-Ritą Dahle-Flesjaa. W pierwszej dziesiątce byłaby również Anna Szafraniec, gdyby nie defekt.

- Dla nas medal Majki ma podwójną wartość, biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację finansową Polskiego Związku Kolarskiego. Warto to podkreślić - skomentował trener kadry Andrzej Piątek.

Mistrzostwa Europy w Hajfie zakończy wyścig elity mężczyzn, bez udziału Polaków.

Wyniki:

kobiety

1. Katrin Leumann (Szwajcaria) - 1:47.26

2. Maja Włoszczowska (Polska) strata 0,049 s

3. Eva Lechner (Włochy) 23 s

4. Sabine Spitz (Niemcy) 35

5. Esther Suss (Szwajcaria) 53

6. Lene Byberg (Norwegia) 1.14

7. Nathalie Schneitter (Szwajcaria) 2.52

8. Aleksandra Dawidowicz (Polska) 3.56

..

20. Magdalena Sadłecka (Polska) 13.52

24. Anna Szafraniec (Polska) 16.18

mężczyźni

1. Jaroslav Kulhavy (Czechy) 2:07.40

2. Lukas Fluckiger (Szwajcaria) 40 s

3. Marco-Aurelio Fontana (Włochy) 1.37

4. Christoph Sauser (Szwajcaria) 2.12

5. Jose Antonio Hermida (Hiszpania) 2.23

6. Christoph Soukup (Austria) 3.10

Dowiedz się więcej na temat: wyścig | Szwajcaria | medal | włoszczowska | Maja Włoszczowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama