Reklama

Reklama

Maja Włoszczowska trenuje w zimnej Hiszpanii

Wicemistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska od tygodnia trenuje w Hiszpanii. W Calpe koło Alicante jest zimno, ale zawodniczki ekipy CCC Polkowice nie zważając na aurę intensywnie przygotowują się do sezonu.

"W zależności od pogody kręcimy albo na rowerze albo na trenażerze. Najwięcej na szosie przejechaliśmy za jednym razem 105 kilometrów. Trening uzupełniamy zajęciami ogólnorozwojowymi. W Calpe jestem pierwszy raz i bardzo mi się tutaj podoba. Przyjechało sporo kolarzy: kadra Francji MTB, szosowe grupy zawodowe Astana, Radioshack, Vacansoleil. Co rusz kogoś spotykamy" - powiedziała Włoszczowska.

Do srebrnej medalistki olimpijskiej z Pekinu dotarły już wieści z kraju o powstaniu nowego zespołu zawodowego 4F e-Vive, który założył jej były trener Andrzej Piątek i którego liderką ma być jej była koleżanka z grupy CCC Polkowice Paula Gorycka.

Reklama

"Tak, słyszałam. Cieszę się, że Paula znalazła grupę. Życzę jej jak najlepiej" - powiedziała Włoszczowska.

Zawodniczki CCC pozostaną w Calpe do końca tygodnia. Po krótkim przystanku w kraju, ponownie wyjadą do Hiszpanii, tym razem do Sierra Nevada. Tam prawdopodobnie skrzyżują się ścieżki Włoszczowskiej i Piątka, który ze swoimi podopiecznymi wybiera się do tego ośrodka wysokogórskiego.

Dowiedz się więcej na temat: ccc polkowice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje