Reklama

Reklama

Magdalena Mielnik - reprezentacyjna triathlonistka nie żyje

W wieku 26 lat zmarła utalentowana polska triathlonistka, reprezentantka Polski Magdalena Mielnik. Przegrała walkę z poważną chorobą.

Magdalena Mielnik odeszła we wtorkowy wieczór. Dzisiaj Polskę obiegła informacja o jej śmierci.

Utalentowana sportsmenka była o krok od awansu na ubiegłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Była wielką nadzieją polskiego triathlonu.

Od kilku miesięcy zawodniczka Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn zmagała się z poważną chorobą i walkę tę przegrała. A jeszcze niedawno wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę, a triathlonistka miała ambitne plany na przyszłość.

Myślała nie tylko o sobie, ale także o młodych sportowcach i rozwoju jej ukochanej dyscypliny. W Olsztynie powstała szkółka triathlonowa, która była jej inicjatywą. Pochodząca z Warmii zawodniczka organizowała także w regionie cykliczne imprezy sportowe.

Reklama

Przygodę z triathlonem rozpoczęła w 2007 roku. Rok później była już zawodniczką kadry narodowej.

Na swoim koncie miała tytuły młodzieżowej mistrzyni Polski w triathlonie. Sięgnęła również po mistrzostwo Europy w aquathlonie, czyli odmianie triathlonu bez jazdy na rowerze.

Mielnik była dobrą zawodniczką i wrażliwą kobietą. W czerwcu domagała się przerwania zawodów, w trakcie których zmarł triathlonista.

Czytaj więcej na ten temat!


WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL