Reklama

Reklama

Maciej Wrzesiński zakończył pracę z reprezentacją hokeistek na trawie

Maciej Wrzesiński nie będzie już prowadził reprezentacji hokeistek na trawie. Obecnie trwa konkurs na nowego trenera kadry. Do kolejnego etapu zakwalifikowano dwóch kandydatów, ale w tym gronie nie ma obecnego selekcjonera.

15 lipca Polski Związek Hokeja na Trawie ogłosił konkurs na selekcjonera reprezentacji seniorek, który będzie łączył pracę z kadrą U-23. Do komisji konkursowej wpłynęły 22 oferty, ale do kolejnego etapu zakwalifikowano tylko czterech trenerów, z którymi przeprowadzono indywidualne rozmowy.

W piątek związek poinformował, że decyzja w sprawie wyboru selekcjonera kadry nie została jeszcze podjęta. Komisja ma przeprowadzić dodatkowe rozmowy z dwójką kandydatów - jednym polskim i jednym zagranicznym. Nie ujawniono personaliów trenerów, ale nie ma w tym gronie obecnego opiekuna biało-czerwonych Macieja Wrzesińskiego, co potwierdził sam zainteresowany.

Reklama

"Wczoraj wieczorem otrzymałem informację, że nie zostałem zakwalifikowany do dalszych rozmów, a to oznacza, że nie będę już trenerem kadry" - powiedział PAP szkoleniowiec, któremu z końcem sierpnia wygasła umowa.

Wrzesiński pracował z kobiecą reprezentacją od marca 2018 roku. Przed rokiem zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Europy drugiej dywizji.

Kontrakt nowego selekcjonera ma obowiązywać do 30 września 2024. 

Marcin Pawlicki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama