Reklama

Reklama

Łukasz Sosin gratuluje Rasiakowi

Łukasz Sosin nie strzelił bramki w meczu z Wyspami Owczymi, ale nie przejął się tym zbytnio. Po przepracowanym tygodniu z Pawłem Janasem król strzelców ligi cypryjskiej ma nadzieję, że znajdzie się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata.

- Myślę, że powołaniu lub jego braku, nie zadecyduje 45 minut meczu z Wyspami Owczymi - stwierdził Sosin po wyjściu z szatni.

Reklama

Napastnik Apollonu Limassol przebywał na boisku w pierwszej połowie meczu, ale nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swojej skuteczności. W pierwszych 45 minutach cała nasza reprezentacja nie grała porywająco, stąd i Sosin nie miał dogodnych sytuacji do strzelenia gola.

- Nie strzeliłem bramki, a z tego jestem rozliczany. Podchodzę jednak do tego spokojnie. Wy dziennikarze widzieliście tylko 45 minut w moim wykonaniu. Trener Janas natomiast widział nas przez cały tydzień we Wronkach i jestem pewien, że ocenia nas nie tylko przez pryzmat meczu, ale też i przez pracę jaką wykonaliśmy tu na obozie. Ja podchodzę spokojnie do tego wszystkiego - powiedział.

W poniedziałek o godz. 20:00 selekcjoner Paweł Janas ogłosi nazwiska 23 piłkarzy, którzy zabierze do Niemiec. - Czekam na tę chwilę z niecierpliwością, ale nie dajmy się zwariować - mówił Sosin, który zapowiedział, że nie będzie miał pretensji do selekcjonera, jeśli nie znajdzie się w gronie wybrańców.

- Będzie to na pewno dla mnie zła wiadomość, ale na tym świat się nie kończy. Nie ma co się denerwować, bo jakbym miał się martwić, to szarpałbym sobie zdrowie, a po co je niszczyć - zapytał retorycznie.

Sosin, który o miejsce w kadrze rywalizuje z Grzegorzem Rasiakiem nie zazdrościł koledze, który zdobył we Wronkach dwie bramki.

- Cieszę się, że Grzesiek Rasiak zdobył bramkę i mu gratuluję, bo przecież gramy w jednej drużynie. Wygraliśmy mecz i to jest najważniejsze. O miejsce na mundial nie rywalizowałem tylko z Grześkiem, bo są cztery miejsca w kadrze dla napastników - zakończył z wyraźną nadzieją w głosie.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Polska - Wyspy Owcze

Witold Cebulewski, Andrzej Łukaszewicz - Wronki

Dowiedz się więcej na temat: król strzelców | bramki | Grzegorz Rasiak | Łukasz | Łukasz Sosin | sosin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama