Reklama

Reklama

Łukasz Bortnik trenerem przygotowania fizycznego w Koronie

Zarząd klubu Korona Kielce skompletował sztab szkoleniowy, który będzie pracował z pierwszym zespołem od nowego sezonu. Kolejną nową twarzą w Kielcach będzie Łukasz Bortnik, który obejmie funkcję trenera przygotowania fizycznego.

Bortnik w przeszłości piłkarz między innymi KKS-u Kluczbork, Górnika Zabrze i Ruchu Radzionków, a także polonijnych Wisły i Arki Chicago. W trakcie amerykańskiej przygody z piłką rozpoczął trenerską edukację. W 2007 roku zdobył dyplom trenera Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej (USSF). Ukończył College of DuPage, California University of Pennsylvania (tytuł magisterski), zdobył dyplom trenera ds. Przygotowania fizycznego podczas professional Fitness Training Programm w School of Allied Health w Georgii, zdobył specjalizację w dziedzinie przygotowania fizycznego w National Academy of Sports Medicine (najwyższa możliwa specjalizacja w USA), ma specjalizację w dziedzinie usprawniania parametrów wytrzymałościowych. Pracował w SPARQ - instytucji pod patronatem NIKE zajmującej się przygotowaniem fizycznym reprezentacji USA w piłce nożnej.

Reklama

Bortnik pracował w meksykańskim Club de Futbol Pachuca, w Polsce odpowiadał za przygotowanie fizyczne w GKS-ie Bełchatów i Cracovii.

Trener Leszek Ojrzyński miał jeszcze jedną propozycję zmian w sztabie szkoleniowym, jednak po ostatecznych ustaleniach z zarządem klubu sztab prezentuje się następująco:

Sztab szkoleniowy Korony Kielce na sezon 2011/12:

Trener - Leszek Ojrzyński

II trener - Marcin Gawron

Trener bramkarzy - Maciej Szczęsny

Trener przygotowania fizycznego - Łukasz Bortnik

Kierownik drużyny - Paweł Grabowski

Masażysta - Marek Konieczny

Masażysta - Aleksander Wójciak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje