Reklama

Reklama

Lubuskie derby - spotkanie podwyższonego ryzyka

W niedzielę w Zielonej Górze odbędzie się rewanżowe spotkanie półfinału Speedway Ekstraligi między Stelmetem Falubazem Zielona Góra a Caelum Stalą Gorzów. Obie drużyny zapowiadają zaciętą walkę o awans do finału.

Pierwszy mecz półfinałowy na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie gospodarze wygrali 27:19. Spotkanie przerwano po ósmym biegu z powodu burzy.

- Trzeba już nie myśleć o pierwszym meczu, tylko nastawić się, że to będzie decydujące spotkanie. Nasi zawodnicy są w formie - powiedział trener Caelum Stali Czesław Czernicki.

- Jedziemy u siebie, będzie komplet kibiców, ogromny doping. Zapowiada się wielki mecz. Będziemy walczyć, mamy duże szanse - zaznaczył z kolei trener zielonogórzan Marek Cieślak.

Niedzielne derby to spotkanie podwyższonego ryzyka. Policja będzie zabezpieczać drogi dojazdowe do zielonogórskiego stadionu, parkingi wokół stadionu i jego okolice. Do dyspozycji kibiców z Gorzowa zostanie oddany parking na pętli autobusowej przy ul. Wrocławskiej. Policja i zielonogórski klub apelują, by mieszkańcy miasta przyszli na mecz pieszo lub przyjechali miejskimi autobusami.

Reklama

Awizowane składy:

Falubaz Zielona Góra: Greg Hancock, Grzegorz Zengota, Andreas Jonsson, Jonas Davidsson, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek.

Stal Gorzów: Tomasz Gollob, Hans Andersen, Matej Zagar, Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen, Łukasz Cyran.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama