Reklama

Reklama

LŚ: Zmiana w polskiej kadrze na mecze z Serbami?

Jedną z głównych przyczyn porażek polskich siatkarzy w wyjazdowych meczach z Serbią i Czarnogórą było słabe przyjęcie zagrywki. W najbliższą sobotę i niedzielę biało-czerwoni będą mieli okazję do rewanżu, ale muszą poprawić się w tym elemencie.

Według byłych trenerów kadry Ireneusza Mazura i Ryszarda Boska sytuację mógłby poprawić Michał Bąkiewicz.

Reklama

- Michał ma dobrą zagrywkę i stabilne przyjęcie. A to jest teraz drużynie bardzo potrzebne. W dwóch ostatnich meczach Memoriału Wagnera spisał się bardzo dobrze i w wysokiej formie na pewno by się reprezentacji przydał. Pytanie tylko, kogo mógłby ewentualnie zastąpić. Raul Lozano, gdyby chciał dokonać zmian, na pewno miałby trudny orzech do zgryzienia - powiedział Mazur na łamach "Przeglądu Sportowego".

- Gdybym był trenerem dałbym szansę Bąkiewiczowi. Ale mogę być nieobiektywny, bo stawiałem na tego gracza gdy miał 18 lat. I już wtedy radził sobie dobrze. Ale wszelkie decyzje zostawmy Lozano. To on jest trenerem kadry i on przebywa z graczami na co dzień. Zaufajmy mu - dodał Bosek.

Kogo ewentualnie mógłby zastąpić Bąkiewicz? Sebastian Świderski, Dawid Murek i Michał Winiarski raczej mają pewne miejsce. Najmniej w dotychczasowych meczach na boisku przebywał Piotr Gruszka. Zmian nie wykluczył II trener kadry Alojzy Świderek.

- W Spale trenuje 18 zawodników, a więc także szóstka, która pojechała do USA i Serbii. Zmiany są oczywiście możliwe, ale dwunastkę podamy dopiero w piątek. Na dzień dzisiejszy nawet my nie jesteśmy pewni na kogo postawimy. Po to są treningi, żeby sprawdzić dyspozycję wszystkich zawodników i, najpóźniej jak to tylko możliwe, ogłosić skład na mecze w Łodzi - podkreślił Świderek.

Dowiedz się więcej na temat: kadry | mecze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje