Reklama

Reklama

LŚ: Kłopoty zdrowotne w kadrze siatkarzy

W najbliższy weekend polscy siatkarze zagrają w katowickim Spodku z Serbią i Czarnogórą. Tymczasem w kadrze nie brakuje problemów zdrowotnych. Na urazy narzekają Piotr Gruszka, Arkadiusz Gołaś i Piotr Gacek.

- To problemy przeciążeniowe. Jeśli coś będzie nie tak, to zrobię badania. Tak naprawdę, to miałem nie grać w meczu z Grekami. Wystąpiłem dzięki środkom przeciwbólowym, bo przecież Dawid Murek też nie jest do końca zdrowy. Sytuacja była podbramkowa - powiedział Gruszka na łamach "Przeglądu Sportowego".

Murek, który niedawno wyleczył kontuzje mięśni brzucha, lekko skręcił w Grecji staw skokowy. Wciąż nie wiadomo czy w Katowicach będzie mógł grać Sebastian Świderski.

- Jest duża poprawa. Prawe kolano wygląda coraz lepiej, choć idealnie wciąż nie jest. Decyzję, czy będę grał w Katowicach podejmie lekarz kadry i trener - stwierdził Świderski.

Reklama

- Nie dramatyzujmy. To nie są poważne urazy. Gacek i Gołaś przejdą badania i być może na spotkania z Serbią dostaną wolne. Każdy zespół ma podobne problemy. Gramy i trenujemy już ponad miesiąc. Jest ciężko, więc kłopoty muszą być. Jedno jest pewne, nie będziemy ryzykowali zdrowiem zawodników, choć zależy nam na awansie do finału - podkreślił II trener kadry Alojzy Świderek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy