Reklama

Reklama

LŚ hokeistów na trawie - Polacy rozpoczęli zgrupowanie w Malezji

Polscy hokeiści na trawie w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie w Malezji, gdzie przygotowywać będą się do turnieju drugiej rundy Ligi Światowej w Singapurze. Dla polskiego zespołu to początek rywalizacji o olimpijskie paszporty.

Polscy hokeiści na trawie w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie w Malezji, gdzie przygotowywać będą się do turnieju drugiej rundy Ligi Światowej w Singapurze. Dla polskiego zespołu to początek rywalizacji o olimpijskie paszporty.

Polacy w niedzielę wczesnym rankiem ruszyli w długą, bo blisko 40-godzinną podróż do stolicy Malezji.

- Na szczęście przebiegła bez żadnych przygód. Sprzęt też przyleciał w komplecie. Dotarliśmy do hotelu wieczorem lokalnego czasu, mieliśmy już tylko czas na kolację i odprawę. Treningi zaczynamy od wtorku - poinformował kierownik reprezentacji Tomasz Cichy.

W Kuala Lumpur "Biało-czerwoni" będą trenować przez trzy tygodnie. Druga runda Ligi Światowej odbędzie się w Singapurze w dniach 17-25 stycznia i jest to etap kwalifikacji do igrzysk w Rio de Janeiro. Trzy najlepsze zespoły awansują do trzeciej rundy, w której można już zapewnić sobie udział w olimpijskim turnieju.

Reklama

Dla polskich hokeistów to bardzo ważny turniej - jeśli nie uda im się zająć miejsca w pierwszej trójce, definitywnie stracą szansę na grę w igrzyskach. Dlatego ostatnie miesiące podporządkowane były przygotowaniom do LŚ.

- To bardzo ważna dla nas impreza, ale mam nadzieję, że nie najważniejsza w przyszłym roku. Tym decydującym turniejem powinna być następna, czyli trzecia runda Ligi Światowej, która rozegrana zostanie w czerwcu - jedna w Argentynie, druga w Belgii - powiedział trener reprezentacji Polski Karol Śnieżek.

Jak dodał, w Malezji jego podopieczni mogą liczyć nie tylko na dobre warunki, ale przede wszystkim na pogodę i wymagających rywali.

- W naszej części Europy trudno w tym okresie byłoby znaleźć sparingpartnerów. Dlatego zdecydowaliśmy się na wyjazd na zgrupowanie do Azji. Zagramy dwukrotnie z silną reprezentacją Malezji, do tego mamy trzy sparingi z drużynami klubowymi. Dużo czasu też poświęcimy na treningi, na doskonalenie wykonywania i obrony krótkich rogów i grę wysokim pressingiem. Musimy też mentalnie dać chłopakom odpocząć, by w tym wszystkim nie przedobrzyć - wyjaśnił.

Przed samym turniejem LŚ "Biało-czerwoni" mają w planach rozegranie dwóch spotkań kontrolnych z Fidżi i Omanem.

W Singapurze wystąpi osiem zespołów, Polacy w jednej grupie zagrają z Japonią, Bangladeszem i gospodarzem zawodów; w drugiej rywalizować będą Malezja, Ukraina, Oman i Fidżi. Po fazie grupowej całą ósemka przystąpi do ćwierćfinałów. Zwycięzcy zagrają w półfinałach, a przegrani - o lokaty 5-8.

Reklama

Reklama

Reklama