Reklama

Reklama

LŚ hokeistek na trawie - Polska - Tajlandia 4-1

Polskie hokeistki na trawie pokonały w Delhi Tajlandię 4-1 (1-0) w swoim pierwszym meczu 2. rundy Ligi Światowej. W kolejnym spotkaniu w niedzielę zagrają z Indiami. Turniej jest jednocześnie etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polskie hokeistki na trawie pokonały w Delhi Tajlandię 4-1 (1-0) w swoim pierwszym meczu 2. rundy Ligi Światowej. W kolejnym spotkaniu w niedzielę zagrają  z Indiami. Turniej jest jednocześnie etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polki udanie rozpoczęły turniej w Delhi pokonując sklasyfikowaną na 45. miejscu w światowym rankingu Tajlandię 4-1.

W niedzielę "Biało-czerwone" czeka już znacznie trudniejsze zadanie, bowiem przyjdzie im się zmierzyć z głównym faworytem imprezy - Indiami. Oba zespoły rozegrały w środę sparing, który gospodynie LŚ wygrały 4-0.

Na zakończenie fazy grupowej, we wtorek, podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego spotkają się z Ghaną. Turniej rozgrywany jest w dość nietypowej formule. Wszystkie zespoły wystąpią w ćwierćfinałach, w którym zagrają "na krzyż" z ekipami z drugiej grupy (Malezja, Rosja, Singapur, Kazachstan). Zwycięzcy rywalizować będą o lokaty 1-4, a pokonani - o miejsca 5-8. Do kolejnej rundy awansują finaliści.

Reklama

Liga Światowa jest jednocześnie etapem kwalifikacji do turnieju olimpijskiego. Prawo gry w igrzyskach będzie można wywalczyć dopiero w trzeciej rundzie rozgrywek.

Rywalizacja w Delhi potrwa do 15 marca.

Polska - Tajlandia 4-1 (1-0)

Bramki: dla Polski - Marlena Rybacha - dwie (7-krótki róg, 58-krótki róg), Magdalena Zagajska (38), Joanna Wieloch (46-krótki róg); dla Tajlandii - Kornkanok Sanpoung (45).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL