Lotos przegrywa z US Valenciennes

W spotkaniu trzeciej kolejki Euroligi koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia przegrały na własnym parkiecie z francuskim US Valenciennes Olympic 73:79. To druga porażka wicemistrzyń Polski w rozgrywkach.

W dwóch pierwszych spotkaniach Euroligi liderką i motorem napędowym akcji Lotosu była Chamique Holdsclaw. Amerykanka w ostatnim tygodniu zmagała się z poważnym przeziębieniem i jej występ w czwartkowym meczu stał pod znakiem zapytania. Sztabowi medycznemu gdynianek udało się jednak postawić Holdsclaw na nogi i ta rozpoczęła mecz od pierwszej minuty.

Obecność Amerykanki na niewiele się zdała w pierwszej kwarcie. Rywalki robiły co chciały z obroną gospodyń, a że do tego trafiały niemalże z każdej pozycji, to po niespełna czterech minutach gry prowadziły 15:3! Strzeleckie popisy Francuzek zakończyły się przy prowadzeniu 22:9. Później do głosu zaczęły dochodzić coraz lepiej grające w obronie zawodniczki Lotosu.

Po wejściu pod kosz Dominique Canty w 16 minucie spotkania na tablicy wyników po raz pierwszy mieliśmy remis (34:34), a kolejna akcja tej samej zawodniczki ustaliła wynik pierwszej połowy na 44:39 dla wicemistrzyń Polski.

Jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcem to podopieczne Romana Skrzecza były bliższe wygranej prowadząc 69:67 po rzucie za trzy punkty Anny Breitreiner, ale finisz całkowicie nie wyszedł gdyniankom. US Valenciennes wygrywa z Lotosem PKO BP 79:73.

PKO BP Gdynia - US Valenciennes Olympic 73:79 (20:24, 24:15, 8:17, 21:23)

Lotos PKO BP - Dominique Canty 20, Katarina Snicyna 16, Slobodanka Maksimović 15, Chamique Holdsclaw 12, Anne Breitreiner 5, Magdalena Leciejewska 5, Natalia Waligórska 0, Ganna Zarycka 0, Marta Jujka 0

US Olympic - Emilie Gomis 17, Francesca Zara 15, Nicole Ohlde,14, Krissy Bade 12, Reka Cserny 11, Laurie Michelle Koehn 6,Sabrina Reghaissia 4, Amelie Pochet 0, Camelie Aubert 0.

Dowiedz się więcej na temat: Gdynia | PKO BP SA | lotos | Valenciennes