Reklama

Reklama

LOTOS Grand Prix: Wygrywali faworyci

W drugim dniu międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich dla młodzieży Lotos Grand Prix, które odbyły się w niedzielę w Zakopanem wygrywali faworyci.

W niedzielę o medale LOTOS Grand Prix na obiektach Zespołu Średnich Skoczni walczyło ponad 100 chłopców i dziewcząt w siedmiu kategoriach wiekowych.

Nie zawiedli faworyci. W swoich kategoriach zwyciężyli Krzysztof Leja, Grzegorz Miętus, Joanna Gawron, Norweg Key Simen Grimsrud, Rumuni Stefan Blega, Szilveszter Fulop, Szilveszter Kozma oraz Słoweńcy Tilen Bartol i Jaka Kosec.

- Uważam ten sezon za najlepszy w mojej karierze - brąz na mistrzostwach świata juniorów, piąte miejsce na konkursie w Pucharze Kontynentalnym, zwycięstwa w LOTOS Cup i teraz w LOTOS GP. W czwartek lecę do Pragelato na kolejny PK i tam mam nadzieję na dobry start - powiedział podwójny złoty medalista LOTOS Grand Prix Grzegorz Miętus (Start Krokiew Zakopane).

Reklama

Równie zadowolona ze swoich startów w cyklu LOTOS Cup i LOTOS Grand Prix w tym sezonie była Joanna Gawron. - Udany sezon. Starty w różnych warunkach i niezłe miejsca. Tu w Zakopanem przeważały bardzo trudne i trudne warunki, więc tym większa satysfakcja z dobrych miejsc w konkursach - podsumowała zawodniczka TS Wisła Zakopane.

Wyniki niedzielnych konkursów LOTOS Grand Prix w Zakopanem:

Dziewczęta

1.Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) 162,3 pkt (26,5 i 29,0 m)

2.Dana Haralambie (Rumunia) 134,9 (24,0 i 25,0)

3.Denisa Torok (Rumunia) 126,3 (23,5 i 24,5)

Chłopcy rocznik 1998

1.Stefan Blega (Rumunia) 188,5 pkt (30,0 i 30,0)

2.Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) 174,3 (29,5 i 28,5)

3.Andrzej Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 173,0 (28,0 i 29,5)

Chłopcy rocznik 1997

1.Tilen Bartol (Słowenia) 194,4 pkt (30,5 i 31,0 m)

2.Iulian Pitea (Rumunia) 188,8 (29,5 i 31,0)

3.Eduard Torok (Rumunia) 188,6 (30,5 i 30,5)

Chłopcy rocznik 1996

1.Krzysztof Leja (Start Krokiew Zakopane) 226,7 pkt (65,0 i 65,5 m)

2.Kristjan Ileves (Estonia) 205,4 (60,0 i 63,5)

3.Anze Lanisek (Słowenia) 201,8 (63,0 i 59,0)

Chłopcy rocznik 1995

1.Szilveszter Fulop (Rumunia) 206,1 pkt (61,0 i 63,0 m)

2.Bartosz Gąsienica Laskowy (Start Krokiew Zakopane) 195,0 (60,5 i 59,5)

3.Kevin Goeschl (Austria) 192,3 (57,5 i 62,0)

Chłopcy rocznik 1994

1.Jaka Kosec (Słowenia) 231,0 pkt (65,5 i 67,0m)

2.Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka) 220,6 (64,0 i 65,0)

3.Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) 219,5 (63,0 i 64,5)

Chłopcy Rocznik 1993 I konkurs

1.Grzegorz Miętus (Start Krokiew Zakopane) 126,0 pkt (61,5 i 64 m)

2.Martti Nomme (Estonia) 106,5 (58,5 i 59,0)

3.Matevz Slatinsek (Słowenia) 95,0 (54,0 i 59,0)

II konkurs

1.Grzegorz Miętus (Start Krokiew Zakopane) 78,0 pkt (68,5m)

2.Remus Tudor (Rumunia) 59,5 (62,0)

3.Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) 56.5 (60,0)

Chłopcy rocznik 1992 I konkurs

1.Szilveszter Kozma (Rumunia) 124,5 pkt (60,0 i 64,5m)

2.Simen Key Grimsrud (Norwegia) 121,0 (54,5 i 68,5)

3.Ovlien Klaus Engen (Norwegia) 120,0 (59,0 i 63,5)

II konkurs

1.Simen Key Grimsrud (Norwegia) 77,0 pkt (68,0m)

2.Ovlien Klaus Engen (Norwegia) 69,0 (65,0)

3.Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) 50,5 (57,5)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje