Reklama

Reklama

Lotos Cup: Po konkursach w Zakopanem prowadzą faworyci

Andrzej Szlembarski, Stanisław Biela, Krzysztof Leja, Dawid Jarząbek, Tomasz Pilch i Joanna Gawron prowadzą w klasyfikacji generalnej po inaugurujących cykl zawodów Lotos Cup dwóch konkursach skoków narciarskich w Zakopanem.

Zgodnie z przewidywaniami organizatorów w piątek i sobotę dominowali faworyci, którzy w siedmioletniej historii Lotos Cup zajmowali miejsca w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

W kategorii junior A liderem jest Szlembarski. - Bardzo się cieszę z wygranej, zwłaszcza, że warunki na skoczni były bardzo zmienne - w pierwszym dniu trochę mokro, a w drugim śnieg wprawdzie lepszy, ale za to wiatr kręcił i trzeba było mocno korygować tor lotu - podsumował oba konkursy zawodnik zakopiańskiego AZS.

Biela prowadzący w klasyfikacji generalnej junior B obawia się niedzielnej rywalizacji w narciarskim dwuboju. - Startuję w obu konkurencjach, chociaż nie liczę na miejsce w ścisłej czołówce kombinacji norweskiej. Chorowałem i jeszcze nie wróciłem do dobrej formy biegowej - przyznał zawodnik UKS Sołtysianie Stare Bystre.

Reklama

Wśród dziewcząt wygrała Gawron (TS Wisła Zakopane). Jak podkreśliła, "było całkiem nieźle, chociaż tej zimy po raz pierwszy skakałam na skoczni HS 38. Do tej pory trenowałam na sześćdziesiątce".

W dwudniowej rywalizacji na obiektach zespołu średnich skoczni pod Tatrami wystartowało 132 zawodników i osiem zawodniczek z 14 klubów. Startowało też 22 Białorusinów, Czechów i Rumunów.

Warunki pogodowe podczas zawodów były trudne. Temperatura powietrza wahała się od 3 do 7 stopni powyżej zera, momentami zrywał się silniejszy wiatr, a w drugim dniu padał przelotny deszcz.

Cykl Lotos Cup realizowany w ramach powstałego w 2004 roku Narodowego Programu Rozwoju Skoków "Szukamy następców Mistrza" wyłoni kolejnych stypendystów.

- Po raz siódmy o stypendia walczą młodzi sportowcy w kategoriach junior C i D, którzy w klasyfikacji generalnej uplasują się w czołowej szóstce. Natomiast szóstka najlepszych skoczków w kategoriach junior E i B oraz dziewcząt otrzyma nagrody rzeczowe - przypomniał rzecznik prasowy projektu Tomasz Furtak.

W tym sezonie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków "Szukamy następców Mistrza" walczyć będą także dwuboiści. Pierwszy konkurs w Zakopanem w niedzielę.

Kolejne zawody odbędą się w Zagórzu 13-14 stycznia, w Wiśle 28-30 stycznia i w Szczyrku 25-27 lutego.

Joanna Chmiel

Klasyfikacja Lotos Cup po dwóch z ośmiu konkursów:

junior A (HS-94)

1. Andrzej Szlembarski (AZS Zakopane/SMS) 200 pkt

2. Szczepan Kupczak (SSR LKS Sokół Szczyrk) 145

3. Piotr Szczepaniak-Krupowski (AZS Zakopane) 100

junior B (HS-94)

1. Stanisław Biela (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 180 pkt

2. Jakub Przybyła (WKS Zakopane) 160

3. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) 140

junior C (HS-72)

1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane) 200 pkt

2. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka) 160

3. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra) 110

junior D (HS-72)

1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) 200 pkt

2. Krzysztof Kabot (KS Wisła Ustronianka) 160

3. Antoni Juroszek (KS Wisła Ustronianka) 120

junior E (HS-38)

1. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) 180 pkt

. Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów) 180

3. Jakub Chowaniec (TS Wisła Zakopane) 120

dziewczęta (HS-38)

1. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) 200 pkt

2. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane/UKS Chochołów) 160

3. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy