Reklama

Reklama

Lotos Cup 2011: Finał na skoczniach Skalite w Szczyrku

Na skoczniach Skalite w Szczyrku rozegrano w środę finałowe zawody z cyklu Lotos Cup 2011. Wystartowało 143 młodych skoczków narciarskich z 17 klubów.

Rywalizowano na trzech skoczniach. Juniorzy E startowali na obiekcie HS 44, juniorzy D na HS 77, a pozostali na HS 106. Dodatkowe konkursy dla juniorów B i C początkowo miały się odbyć również na największej skoczni, jednak z powodu silnego wiatru zostały przeniesione na mniejszy obiekt HS 77 i zakończyły się po pierwszej serii.

W kategorii junior A najlepszy był Jan Ziobro (WKS Zakopane), który wyprzedził Mateusza Cieślara (KS Wisła Ustronianka) i Jędrzeja Ścisłowicza (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk). Klasyfikację generalną wygrał Mateusz Cieślar z dorobkiem 409 pkt.

Reklama

W grupie seniorów na pierwszym miejscu znalazł się Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice). Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) zwyciężył w konkursie dla juniorów B, rozgrywanym na obiekcie HS 106.

Wśród dziewcząt po raz kolejny triumfowała Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane), natomiast klasyfikację generalną wygrała jej klubowa koleżanka - Joanna Gawron. W najmłodszej grupie wiekowej (junior E) kolejne zwycięstwo wywalczył Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów) i zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka), a trzecie - Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra).

Wyniki:

junior A (HS 106)

1. Jan Ziobro (WKS Zakopane) 230,5 pkt (94,5/98,0)

2. Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) 222,5 (95,5/93,5)

3. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) 220,0 (89,0/99,5)

klasyfikacja generalna juniora A:

1. Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) 409 pkt

2. Szczepan Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 355

3. Andrzej Szlembarski (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 343

junior B (HS 106):

1. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) 242,0 (93,0/105,5)

2. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 229,5 (94,0/98,5)

3. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 222,5 (92,0/98,0)

junior B (dodatkowe zawody HS 77):

1. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 120,6 (75,5)

2. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) 120,2 (73,5)

3. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 114,7 (71,0)

klasyfikacja generalna junior B:

1. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 480 pkt

. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) 480

3. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 440

junior C (HS 106):

1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 239,0 (89,5/106,5)

2. Kamil Gałysa (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 224,5 (95,5/96,0)

3. Michał Pytel (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) 222,5 (93,5/96,5)

junior C (dodatkowy konkurs HS 77):

1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 128,8 (76,5)

2. Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane) 114,8 (71,5)

3. Bartosz Gąsienica-Laskowy (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 112,1 (70,5)

klasyfikacja generalna junior C:

1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 745 pkt

2. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 441

3. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) 400

junior D (HS 77):

1. Krzysztof Kabot (KS Wisła Ustronianka) 225,2 (71,0/70,0)

2. Antoni Juroszek (KS Wisła Ustronianka) 221,9 (72,0/67,5)

3. Damian Lasota (TJ Trinec) 218,3 (69,0/70,0)

klasyfikacja generalna junior D:

1. Krzysztof Kabot (KS Wisła Ustronianka) 665 pkt

2. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) 610

3. Antoni Juroszek (TS Wisła Zakopane) 570

junior E (HS 44):

1. Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów) 247,6 (42,0/43,5)

2. Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) 235,7 (41,0/42,5)

3. Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra) 232,6 (41,0/42,0)

klasyfikacja generalna junior E:

1. Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów) 780 pkt

2. Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) 575

3. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) 422

dziewczęta (HS 44):

1. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) 208,1 (38,5/39,5)

2. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) 203,9 (38,5/38,5)

3. Michaela Rajnochova (TJ Frenstat) 195,0 (37,0/38,0)

klasyfikacja generalna dziewcząt:

1. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) 740 pkt

2. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) 700

3. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane) 480

senior (HS 106):

1. Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice) 211,5 (92,5/92,0)

2. Jiri Mazoch (TJ Frenstat) 208,5 (86,5/98,5)

3. Kacper Skrobot (TS Wisła Zakopane) 199,5 (89,5/90,0)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy