Reklama

Reklama

Lotina: Respekt dla Lecha

Trener Deportivo La Corouna Miguel Lotina tuż przed wieczornym treningiem spotkał się z dziennikarzami. Hiszpanie są w Poznaniu już od poniedziałku i chwalą sobie pobyt w stolicy Wielkopolski. Jedynie aura daje im się we znaki.

- Pogoda trochę nas zaskoczyła, ale temperatura jest jeszcze do zniesienia. Mam nadzieję, że jutro będzie nieco cieplej - przyznał hiszpański szkoleniowiec, który pytany o znajomość polskiej ligi odpowiedział, iż nie wiele wie na ten temat. Powodem tego są rzadkie występy naszych klubów w europejskich pucharach.

Reklama

- Oczywiście w momencie wylosowania Lecha Poznań zacząłem interesować się rozgrywkami waszej ekstraklasy - wyjaśnił Lotina. - Przed Lechem czujemy respekt - dodał. - Gra na u siebie ponadto jest liderem krajowych rozgrywek i wyeliminował Austrię Wiedeń. O nazwiskach niektórych piłkarzy zaczyna być głośno w Europie.Obserwowałem mecze Lecha z AS Nancy czy CSKA. Zdaję sobie sprawę z kim jutro przyjdzie nam się

zmierzyć.

Lotina zapytany czy miał już okazję grać na "placu budowy". Jakim obecnie jest stadion przy Bułgarskiej. Odpowiedział z uśmiechem,iż nie, po czym dodał: - Jeśli w Polsce i Poznaniu mają się odbyć mistrzostwa Europy, to takie obrazki nie powinny dziwić. Teraz nie wygląda to za bardzo estetycznie, ale zobaczycie za jakiś czas,że warto było - podsumował trener Deportivo.

Maciej Borowski, Poznań

Dowiedz się więcej na temat: Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje