Reklama

Reklama

Londyn - bokserzy z krajów rozwijających się trenują w Cardiff

64 pięściarzy i 14 trenerów bierze udział w obozie treningowym "Droga do Londynu" w Cardiff. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Międzynarodową Federację Boksu Amatorskiego (AIBA) przeznaczone jest dla sportowców z krajów rozwijających się.

- Ten program ma nie tylko umożliwić zawodnikom i szkoleniowcom lepsze przygotowanie i zwiększyć ich szanse na występy w prestiżowych turniejach, ale także nauczyć ich, jak walczyć z agresją, biedą, analfabetyzmem oraz innymi problemami społecznymi - wyjaśnił prezydent AIBA Ching-Kuo Wu.

Reklama

Każdy uczestnik dwutygodniowego zgrupowania, które rozpoczęło się w poniedziałek, musiał przedstawić zapewnienie macierzystej federacji oraz narodowego komitetu olimpijskiego, że weźmie udział w kontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk (47 mężczyzn) i mistrzostwach świata w chińskiej miejscowości Qinhuangdao (17 kobiet). Bokserzy, którzy wywalczą prawo startu w Londynie, będą kontynuować szkolenie w stolicy Walii od 5 do 24 lipca.

AIBA zobowiązała się zapewnić wszystkim uczestnikom bilety lotnicze, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę medyczną oraz niezbędny do treningu sprzęt sportowy.

To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie międzynarodowej organizacji bokserskiej. "Droga do Londynu" to część programu "Droga do marzeń", w ramach którego od 2009 roku odbyło się sześć podobnych obozów. Wszystkie miały na celu nabycie przez sportowców z krajów rozwijających się cennego doświadczenia przed imprezami mistrzowskimi. AIBA zapowiedziała kontynuację projektu z myślą przygotowania kolejnych zawodników i trenerów do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Londyn 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje