Reklama

Reklama

LM w futsalu kobiet. Poznanianki pojechały po naukę

Futsalistki AZS UAM Poznań przegrały wszystkie cztery spotkania w swoim pierwszym starcie w nieoficjalnej Lidze Mistrzyń w hiszpańskiej Murcii. - Kilka krajów jest daleko przed nami - przyznał trener poznanianek Wojciech Weiss.

Mistrz Polski po raz pierwszy w historii miał okazję wystąpić w gronie ośmiu najlepszych klubów Starego Kontynentu. Futsalowa Liga Mistrzyń na razie ma status nieoficjalnej imprezy, ale szkoleniowiec AZS UAM uważa, że wkrótce ten stan rzeczy się zmieni.

"Organizatorzy turnieju przyznali, że być może już za rok futsalowa Liga Mistrzyń znajdzie się pod auspicjami UEFA. Kwestią do przedyskutowania pozostaje format imprezy. Na dziś trudno powiedzieć, czy znajdzie się w niej miejsce dla mistrza Polski, czy będą kwalifikacje" - powiedział Weiss, który jest jednocześnie trenerem reprezentacji Polski.

Reklama

Poznanianki do Hiszpanii pojechały po naukę. W fazie grupowej przegrały z MNK Alumnus Fleger Zagrzeb 3:4, Aurorą Sankt Petersburg 0:8 i Jimbee Roldan FSF (Hiszpania) 1:9. W meczu o siódme miejsce uległy Holenderkom z TPP Rotterdam 0:3. Weiss nie ukrywa, że jego zespołowi dużo jeszcze brakuje do europejskiej czołówki.

"Hiszpanki, Portugalki, Rosjanki czy Włoszki są daleko przed nami. Z drużyn, z którymi graliśmy, to Chorwatki były w naszym zasięgu i może Holenderki. W Hiszpanii szkolenie futsalu zaczyna się w wieku nawet czterech lat, a u nas dziewczyny do klubów często trafiają dopiero, gdy zaczynają studia" - zauważył szkoleniowiec.

Turniej wygrały gospodynie - Jimbee Roldan FSF, które w finale pokonały Kick Off C5 San Donato Mediolan 5:2.

"Świetne zawody, mecze na bardzo wysokim poziomie z dużą liczbą kibiców. Do tego perfekcyjna organizacja od spraw sportowych, po hotele czy wyżywienie. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie" - podsumował opiekun poznańskich akademiczek.

autor: Marcin Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje