Reklama

Reklama

ŁKS wraca na zgrupowanie z Gevorgyanem

W zmienionym składzie wracają piłkarze ŁKS Łódź na przerwane w środę zgrupowanie w Zakopanem. Miejsce Adriana Świątka zajął Vahan Gevorgyan.

- Świątek otrzymał ofertę przejścia do Górnika Zabrze i jedzie na testy medyczne do tego klubu. Wcześniej złożył w PZPN pismo o rozwiązanie umowy z ŁKS. Jego miejsce w kadrze zajmie Gevorgyan, którzy ustalił już warunki swojego kontraktu i będzie do nas wypożyczony z Jagiellonii Białystok - powiedział PAP trener ŁKS Grzegorz Wesołowski.

Dodał, że w sobotę do drużyny ma dołączyć występujący ostatnio w Zagłębiu Lubin Piotr Świerczewski. Obaj - Gevorgyan i Świerczewski - odeszli z ŁKS po zakończeniu sezonu 2008/2009.

Reklama

Trener ŁKS do soboty czeka jeszcze na decyzję Jacka Kosmalskiego, który po rozstaniu z Polonią Warszawa również otrzymał propozycję powrotu do ŁKS. Upadła natomiast sprawa pozyskania przez łódzki klub Krzysztofa Gajtkowskiego z Korony Kielce.

- Chciałem, żeby Gajtkowski przyszedł do naszego zespołu, jednak w momencie, gdy informacja ta wyciekła do prasy wiedziałem, że temat został spalony. Dostałem już wiadomość, że przywrócono go do pierwszej drużyny Korony. W takim przypadku nie uda się nam go pozyskać - wyjaśnił Wesołowski.

W rundzie wiosennej w zespole ŁKS nie będzie grał Robert Sierant. Uraz jakiego nabawił się pod koniec ubiegłego tygodnia okazał się dużo poważniejszy, niż początkowo przypuszczano. Zawodnik ma zerwane więzadła krzyżowe kolana i czeka go teraz kilkumiesięczny rozbrat z futbolem.

Piłkarze ŁKS zgrupowanie w Zakopanem rozpoczęli w poniedziałek. Dwa dni później przerwali treningi i wrócili do Łodzi. Powodem takiej decyzji był brak zapowiadanych wypłat i umów z nową spółką, która ma przejąć drużynę. W czwartek i piątek w siedzibie klubu zawodnicy renegocjowali umowy kontraktowe. Otrzymali też część zaległych pieniędzy.

Działania podjęte przez władze klubu na tyle uspokoiły piłkarzy, że zdecydowali się w piątek wrócić do Zakopanego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje