Reklama

Reklama

Ligocka trzecia, jej kuzyn czwarty w Pucharze Świata w snowboardzie

Paulina Ligocka-Andrzejewska zajęła trzecie miejsce, a jej kuzyn Michał Ligocki (AZS AWF Katowice) czwarte w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w konkurencji halfpipe we włoskiej miejscowości Bardonecchia. Oboje mieli wąsy, jakie nosi... Adam Małysz.

- Jestem przekonany, że pomogły nam w oddaniu dobrych skoków w snowboardowej rynnie. To nasze najwyższe lokaty w tym sezonie w pucharowej rywalizacji. Poza tym mam dodatkową satysfakcję, że ładnie podmalowałem Paulinie wąsy tuszem do rzęs - powiedział Michał Ligocki.

Jak zaznaczył, chociaż happening "Cała Polska Nosi Wąsy" odbędzie się 26 marca podczas konkursu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie Małysz odda ostatni skok w karierze, to w uznaniu i podziękowaniu za jego wieloletnie sukcesy oraz emocje przyozdobili swe twarze już wcześniej, we Włoszech.

Urodzona 25 maja 1984 roku w Gliwicach Paulina Ligocka, zdobywczyni dwóch brązowych medali mistrzostw świata (2007, 2009), po raz czwarty w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Wcześniej była druga w sezonie 2005/2006 oraz trzecia w 2002/2003 i 2006/2007.

Reklama

Z kolei 25-letni Michał Ligocki tylko raz był na podium, ale za to od razu na najwyższym stopniu, we włoskiej miejscowości Valmalenco, dwa tygodnie po igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

- Absolutnie nie spodziewałem się tak dobrego występu, po tym, jak niedawno doznałem urazu barku. Jeszcze wczoraj nie mogłem ruszać ręką, a tu po pierwszym przejeździe w rynnie byłem trzeci. Chciałem utrzymać tę pozycję i zdecydowałem się włączyć pod koniec programu trudny trik CAB 1080. Niestety, podparłem się przy lądowaniu - wspomniał.

Wyniki:

mężczyźni

1. Nathan Johnstone (Australia)

2. Johann Baismy (Francja)

3. Arthur Longo (Francja)

4. Michał Ligocki (Polska)

klasyfikacja po pięciu zawodach PŚ

1. Nathan Johnstone (Australia) 3060 pkt

2. Ryo Aono (Japonia) 2800

3. Yiwei Zhang (Chiny) 1470

..

20. Michał Ligocki 500

kobiety

1. Holly Crawford (Australia)

2. Mirabelle Thovez (Francja)

3. Paulina Ligocka-Andrzejewska (Polska)

klasyfikacja po pięciu zawodach PŚ

1. Xuetong Cai (Chiny) 3800 pkt

2. Holly Crawford (Australia) 3100

3. Mirabelle Thovex (Francja) 1950

..

14. Paulina Ligocka-Andrzejewska 600

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje